Hazır sistem yük altında ses çıkartıyor

midore

Femtopat
Daha fazla  
Gaming.gen üzerinden aldığım sistemi dün çalıştırdım. Sistem boştayken bir ses gelmiyor fakat fareyi hareket ettirdiğim zaman ekran kartı tarafında ya anakarttan ya da ekran kartından vzzz diye ses geliyor. Bilgisayar dengeli ayarlarda geldi yüksek performans moduna aldım daha da şiddetlendi. Güç tasarrufuna alınca duyulmuyor. Oyunlarda denedim oyuna girince artıyor çıkınca duruyor ses. Coil whine olduğundan şüpheleniyorum. Henüz sistemi alalı 14 gün olmadı, kartı iade edebiliyor muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD kart ise coil whine dedikleri bir sıkıntısı olabiliyor. Bir etkisi yok diye biliyorum sadece ses.
Fanlar güç modunda hızlandığı için o ses geliyordur.

Gaming.gen üzerinden aldığım sistemi dün çalıştırdım. Sistem boştayken bir ses gelmiyor fakat fareyi hareket ettirdiğim zaman ekran kartı tarafında ya anakarttan ya da ekran kartından vzzz diye ses geliyor. Bilgisayar dengeli ayarlarda geldi yüksek performans moduna aldım daha da şiddetlendi. Güç tasarrufuna alınca duyulmuyor. Oyunlarda denedim oyuna girince artıyor çıkınca duruyor ses. Coil whine olduğundan şüpheleniyorum. Henüz sistemi alalı 14 gün olmadı, kartı iade edebiliyor muyum?
Özellikler bize vahiy yolu ile geliyor anladığım kadarı ile.

AMD kart ise coil whine dedikleri bir sıkıntısı olabiliyor.
Nvidia laptopta bile var bu sıkıntı. Üreticiden bağımsız bir durum.

Performans moduna göre değişen ses Bobin olduğu ihtimalini güçlendirir. Performansa etkisi yoktu bu yüzden de en son garantiyi kabul etmiyorlardı bir problem olmadığı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı