Hazır sistemler alınır mı?

mr.74

Centipat
Daha fazla  
Aslında şu yazıyı görene kadar benim aklımda hazır sistem almak vardı çünkü daha uyguna geliyordu ama yazıyı görünce bir kafam karıştı. İyi düzey bilgi sahibi hocalarım beni bilgilendirirseniz sevinirim.

IMG_20230926_112016.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında kısmen doğru. Her yerden toplama PC alınmaz. Bazı parçalar ön planda tutularak diğer parçalar düşük performanslı kullanılabiliyor.
Genelde HDD, RAM gibi parçalar şişirilir, ama ekran kartı gibi önemli parçalar daha alt seğmentten verilir.
Ya da teknoloji mağazalarında olduğu gibi işlemci+ekran kartı gibi parçalar ön planda sunulur ama PSU, RAM, anakart gibi diğer parçalar düşük tutulur.

Bilinçli bir şekilde toplamak tek tek bileşenleri özelliklerini ve uyumluluğunu incelemek en doğrusu.

Aslında şu yazıyı görene kadar benim aklımda hazır sistem almak vardı çünkü daha uyguna geliyordu ama yazıyı görünce bir kafam karıştı. İyi düzey bilgi sahibi hocalarım beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Eki Görüntüle 1957387

Hocam bu bilgi çok doğru değil ama şöyle bir gerçek var çoğu hazır sistem parçaları düşük kalitede parçalar kullanıyor mesela adam RX 6750 XT alıyor yanına Rampage PSU veriyor bir de dandik RAM ve SSD markası veriyor ama bu söylediğim tüm hazır sistemler için geçerli değil bazılarında böyle.

Marka ve hazır sistem farklı. Hazır sistem bileşenleri toplu olarak aldığın için parçaları tek almaktan daha uyguna geliyor ve mantıklı buluyorum. Marka sistem ise tek toplamaktan bile pahalı oluyor ve mantıklı bulmuyorum.

Anladım hocalarım bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. O halde öyle hazır bir sistem alacağım zaman yeni bir konu açıp bilgi sahiplerinin fikrine danışmak en iyisi olacaktır.

Oradaki yorum, Markaların hazır sistemlerinden bahsediyor. Markaların hazır sistemleri, o markanın kendi mühendisleriyle yaptığı bir sistem. Laptop gibi özenerek uğraşıyorlar. Ancak kendi topladığınız sistemlerden daha pahalı olabiliyorlar. Bu yüzden piyasada çok tercih edilmiyor. Tercih edilen marka hazır sistemler genelde ofis için tasarlanan sistemler oluyor. Ekran kartı olmayan işlemci ve dahili grafik ile uygun fiyatlı hazır sistemler toplu alım yapan ofisler için güzel bir seçenek.

Yeni konular

Geri
Yukarı