Hazırda beklet sonrası mavi ekran

Nightwalker

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Manisa
Daha fazla  
İşletim sistemim windows 8.1 update 1 ve bilgisayarı hazırda beklet komutundan çıkardıktan sonra mavi ekran alıyorum. Sorun ne olabilir acaba. Memtest86 ile ramleri kontrol ettim problem yok. HDD Tune ile kontrol ettim diskte de sorun yok. Minidump dosyasını yolluyorum bir bakar mısınız? @Recep Baltaş
Dropbox - Mavi Ekran.rar

Recep bey direk problemi söyleyebilir ama bende kendi görüşlerimi söyleyeyim anldığım kadarıyla.
Öncelikle bios güncellemesi varsa güncelle. Sonrada tüm sürücüleri güncelle.
Kaspersky internet security 2014 indir ve tam tarama yap.
Ram testi yap.

Recep bey direk problemi söyleyebilir ama bende kendi görüşlerimi söyleyeyim anldığım kadarıyla.
Öncelikle bios güncellemesi varsa güncelle. Sonrada tüm sürücüleri güncelle.
Kaspersky internet security 2014 indir ve tam tarama yap.
Ram testi yap.
1. Tüm sürücüler güncel.
2. BIOS güncel.
3. Driverlar güncel.
4. Norton Internet Security kullanıyorum ve sık sık tarama yapıyorum. Yani virüs yok.
5. Ram testi konuyu açtığımda da belirttiğim gibi yapıldı ve ramle alakalı sorun yok.
Bilgisayardan anlamayan birinci sınıf bebesi değiliz :) anlayacağınız kadar. Yapılabilecek araştırılabilecek her şeyi yaptım. Son çare minidump dosyasını buraya yüklemek oldu. Problemin ne olduğunu söyleyemeyecek ve sadece mesaj sayısını yükseltmek isteyenler lütfen yorum yapmasın...

Ben sadece kendi görüşümü söyedim. Daha tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirler seni. Mesaj yükseltme gibi bir derdim yok. Birinci sıınıf bebesi değilsin belki ama boş boş konusyorsun!

Ben sadece kendi görüşümü söyedim. Daha tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirler seni. Mesaj yükseltme gibi bir derdim yok. Birinci sıınıf bebesi değilsin belki ama boş boş konusyorsun!
Boş konuştuğumu nereden çıkardın. Yaptığım yorumda seni kastederek söylenmiş bir şey yok. Niye üstüne alınıyorsun. Ben mavi ekran hatasının dosyasını yükledim ki sorunun tam olarak neden kaynaklandığını öğreneyim de ona göre çözüm yolları bulayım ama sen diyorsun ki şöyle yap böyle yap. Onları yaptım çözüm bulamadım ki konuyu buraya açtım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı