Hazırlanan tasarım nasıl kodlanır?

A L O S H

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi sosyaller, bu sıralar Photoshop uygulamasında vakit geçirirken klasik yaptığım işlerden sıkıldım ve web site tasarlamak istedim. Ardından ekte görebileceğiniz üzere ana sayfayı bitirdim. Fakat kodlama kısmına gelince 3 gündür videolar izleyip kodlamaya çalışıyorum, bir türlü header kısmını yapmaktan bir adım ileriye gidemedim, hatta responsive bile yapamadım diyebilirim. Açıkçası takıldım ama yine de bitirmek istiyorum. Önerilerinize ihtiyacım var. Bu arada VSC Code uygulamasından kodlama yapmaya çalışıyorum.
Çalışma yüzeyi 1.png
InkedOpera Anlık Görüntü_2023-04-09_175552_127.0.0.1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
HTML ve CSS bilmen lazım. Daha sonra bence kesinlikle Bootstrap öğren. Bootstrap CSS kütüphanesidir ve işini aşırı derecede kolaylaştırır. Bu tasarımı Bootstrap ile çok kolay kodlayabilirsin ama önce HTML ve CSS öğren.

@algorithm öğrenmekten kastın ne belirli başlıkları ve kodları mı örneğin padding, position gibi.
Bu arada önerin için teşekkürler yarın Bootstrap ile bağlantılı kodlamaya çalışacağım.
3 gündür kodlamaya çalışıyorum fakat bir türlü yol katemedim canım sıkkın.

Evet, padding margin vb. bissürü şey var. Yani kod yazmayı öğrenmelisin aslında. Bootstrap ile aşırı kolay responsive site yapabilirsin. ama css bilmiyorsan Bootstrap'te kafan karışabilir. CSS öğrenirken kesinlikle Flexbox mantığını öğren. Bana göre CSS'te en zor şey grid yapısını kavramak. Flexbox ile kolayca herşeyi yan yana üst üste sıralabilirsin.

Vaktin var ise sana bu kursu öneririm. Uzun bir kurs ama sabredersen web geliştirmeyi ciddi şekilde kavrarsın.

@A L O S H
Dostum selam. Şuan yapmaya çalıştığın şey güzel, belli bir tasarımın kendisini baştan yapmak bayağı geliştirir. Ama senin sorunun henüz CSS'i yeterince öğrenememişsin. Kendimden biliyorum. Basit bir navbar yaparken bile çok aşırı zorlanıyordum. Kesinlikle baştan başla CSS'e ve dikkatli dinle ve öğrendiğini bir sitede uygulamaya çalış. Proje yapmak önemli. Birden böyle büyük bir şeye girişirsen işin içinden çıkamazsın. Önerim CSS ile ilgili dersleri alıp "basit" siteler yapmak. Ardından büyük şeylere girişirsin. Senin yaşadığın şeyin aynısını yaşadığım için seni rahatlıkla anlıyorum tek çıkış yolun proje. Bak mesela ben yeterince proje vs yaptım ardından büyük sitelere giriştim ve Udemy sitesinin kendisini yaptım.

Geri
Yukarı