Hazırlık Okunmalı mı?

rhaecia

Hectopat
Merhaba, bu sene YKS ve YDT'ye girip Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği kazandım. Hazırlık muafiyet sınavına girip şansımı denemeli miyim; yoksa hazırlık okumalı mıyım? Konuda bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Bence ekonomik olarak zora girilmeyecekse, daha önceden zaman kaybedilmemişse kesinlikle okunmalı. Güzel vakit geçirirsiniz.
12. sınıfta mezuna kalmadan kazandım. Ayrıca ailemin bulunduğu şehirde kazandım üniversiteyi yani yurt vesaire masrafı da yok otobüsle gidiş geliş yalnızca.

Muafiyete girin derim. Bence zaman kaybı hazırlık. Hala üniversite öğrencisiyim. Ben hazırlık okumadım, fakat hazırlık okuyan arkadaşlarımın çoğu pişman.

12. sınıfta mezuna kalmadan kazandım. Ayrıca ailemin bulunduğu şehirde kazandım üniversiteyi yani yurt vesaire masrafı da yok otobüsle gidiş geliş yalnızca.
Okunmalı. Hiç masrafınız yok fazladan iyi bir dilin size eksisi olmaz :)
Muafiyete girin derim. Bence zaman kaybı hazırlık. Hala üniversite öğrencisiyim. Ben hazırlık okumadım, fakat hazırlık okuyan arkadaşlarımın çoğu pişman.
Hangi üniversite?

Hazırlıkta İngilizce öğrenmezsin ama geliştirebilirsin. Tabii sana ve sınıfına da bağlı bir durum. Ayrıca deneme yazmayı falan öğretirler. Dinleme, konuşma, okuma ve yazma dersleri olur ve kulak aşinalığı kazanırsın.

Maddiyat yoksa okunmalı, sıkıcı geçmez ve daha rahat bir yıl olur. Okunmaz diyen kişiler yüksek ihtimalle okulundan dolayıdır. Yoksa hazırlık gayet de yararlı diye düşünüyorum. Ayrıca 1 yıl fazladan üniversite hayatı yaşıyorsun, ekstra tecrübe.

İngilizce Öğretmenliği branşı için hazırlığa gerek yok. Kendini sezon içinde de geliştirebilirsin rahatlıkla. Yanında Tıp, Bilgisayar Mühendisliği gibi ek bir ibare olsaydı oku derdim. Fazla bir ekstran yok yani.

Konularımız biraz farklı ama yazmak istedim, 2 sene önce lisede Arapça hazırlık okudum
Farklı bir dili öğrenmek hem ilerideki iş hayatına hemde arkadaş ortamında çok işine yarıyor. Şimdiki hedefim üniversitede İngilizce hazırlık okumak. Bence ayağına gelen fırsatı kaçırma

Konularımız biraz farklı ama yazmak istedim, 2 sene önce lisede Arapça hazırlık okudum
Farklı bir dili öğrenmek hem ilerideki iş hayatına hemde arkadaş ortamında çok işine yarıyor. Şimdiki hedefim üniversitede İngilizce hazırlık okumak. Bence ayağına gelen fırsatı kaçırma
Muafiyet sınavına gireceğim sanırım. Zaten geçemeyecek düzeydeysem her türlü okuyacağım hazırlığı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı