HB "oyuncakhobi" satıcısı iade yerine değişim gerçekleştirmiyor

P.hoenix

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
 Gigabyte A520M-H AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart.
 AMD Ryzen 5 5600X 3.70 GHz alt çekirdek işlemcisi.
 Sapphire Radeon RX 6800 Gaming 11305-02-20G 256 bit GDDR6 16 GB ekran kartı.
 Corsair 32GB (2x16GB) 3600MHZ DDR4 Ram (CMK32GX4M2D3600C18)
 Kingston NV2 3500MB/2100MBS NVMe PCİE M.2 SSD SNV2S/1000G 1TB SSD DİSK.
 Seagate Ironwolf Nas HDD 4 TB 3.5" 5400RPM 256MB Cache Sata 3 (ST4000VN006) Sabit Disk
 FSP GSM Hydro Pro HGS-650M 650W 80+ al
Ocak 2023 tarihinde Hepsiburada alışveriş sitesi üzerinden oyuncakhobi satıcısından 22 Ocak 2023 tarihinde sipariş ettiğim ve 26 Ocak 2023 tarihinde teslim almış olduğum "Philips 22.5W pd 4 portlu 10000 mAh LED göstergeli taşınabilir hızlı şarj cihazı powerbank" cihazında son birkaç aydır şarj etme, şarj olma, şarj seviyesinde ani düşme gibi bazı teknik sorunlar yaşıyordum. Satıcıya Hepsiburada sitesi üzerinden mesaj gönderdim ve kendilerinin sitesi üzerinden iletişime geçmem söylendi. Oyuncak Hobi bu sitede belirtilen iletişim numarası üzerinden iletişime geçtim ve teknik servis desteği olarak orijinal teknoloji sitesi bu firmayı söylediler ben de orijinalteknoloji sitesi üzerinden kayıt oluşturdum ve teknis servise gönderdim. 16.11.2023 tarihinde teknik servis tarafından tespit edilen arıza olarak (teknik servis incelemeleri sonucunda fabrikasyon arıza tespit edilmiştir) şeklinde işlemin sonuçlandığını ve iadesinin uygun görüldüğüne dair bilgileri içeren servis formu tarafıma gönderildi ve oyuncakhobi firması ile görüşebileceğim söylendi. Oyuncakhobi ile iletişime geçtim, formu yolladım ve ayıplı mal olduğundan dolayı aynı üründen istediğim şeklinde talepte bulundum fakat cevap olarak "iade kararı çıkmış, değişim yapamıyoruz, fatura tutar iadesi yapılacaktır." şeklinde WhatsApp üzerinden mesaj gönderdiler. Tüketici haklarına göre ücret iadesi, aynı ürün ile değişimi gibi seçenekler arasından tüketici istediği şekilde karar verebilir diyor fakat bunu da belirtmeme rağmen hiç geri dönüş yapılmadı. Bu konu hakkında ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüketici hakem heyetine başvuruda bulunmalısınız. Durumu aynı şekilde açıklayın yardımcı olurlar. Bu tarz firmaların aşırı rahat takılmasına tek çözüm burası maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı