HCD-V4800 Ses Sistemi AUX Girişi Sorunu

Archiel

Kilopat
Daha fazla  
Elimde LBT-V4800 isimli 2 ses kolonlu bir ses sistemi var. Lakin şu anlık sadece CD, kaset ve radyo modlarını kullanabiliyorum. Phones ve Mic 1, Mic 2 girişleri var. Telefon veya herhangi bir cihaz bağlamak mümkün müdür? Ayrıca USB bağlamak istiyorum böyle bir şeyi yapabilir miyim?

Son düzenleme:
Zamanında ben de Sony müzik setimi phones ile pc line out arasında stereo ses kablosu aracılığıyla amfi olarak kullanıyordum. Phones kaynağından bir deneyin isterseniz. Kolay gelsin.

Arkadaşım böyle bir şey attı sence işe yarar mı?
Bu eski tip çivi jack denen giriş. İsmi böyleydi galiba neyse. Benim kullandığım iki tarafı da klasik 3,5mm. tipinde. audio kablo 🙂 işe yarayıp yaramayacağına dair garanti veremiyorum. Bazı değişiklikler söz konusu olabiliyor çünkü sistemden sisteme. Denemeni öneririm.

Bu eski tip çivi jack denen giriş. İsmi böyleydi galiba neyse. Benim kullandığım iki tarafı da klasik 3,5mm. tipinde. audio kablo 🙂 işe yarayıp yaramayacağına dair garanti veremiyorum. Bazı değişiklikler söz konusu olabiliyor çünkü sistemden sisteme. Denemeni öneririm.
Bi bakayım olursa tekrar cevap vereceğim.

En iyisi sistemin arka panelinin resmini atmak. Görmeden hangi tip kablo kullandığını anlayamayız. Ama sorduğunuz kablo eski falan değil, hala ses kaydı için kullanılan ses kartlarında kullanılan güncel bir kablo, 1/4" lik bir kablo (6.35mm). Ama kabloda mantık hatası var. Monodan stereoya bağlantı yapmışlar. Sizin sistem eski ise bu kablo 6.35mm kablo kullanmaz büyük ihtimal, rca falan gereklidir. Siz en iyisi bir resim atın.

En iyisi sistemin arka panelinin resmini atmak. Görmeden hangi tip kablo kullandığını anlayamayız. Ama sorduğunuz kablo eski falan değil, hala ses kaydı için kullanılan ses kartlarında kullanılan güncel bir kablo, 1/4" lik bir kablo (6.35mm). Ama kabloda mantık hatası var. Monodan stereoya bağlantı yapmışlar. Sizin sistem eski ise bu kablo 6.35mm kablo kullanmaz büyük ihtimal, rca falan gereklidir. Siz en iyisi bir resim atın.
Arka tarafı böyle;
WhatsApp Image 2020-05-25 at 23.39.10.jpeg WhatsApp Image 2020-05-25 at 23.39.01.jpeg

Bunu satın aldım phono girişine takmak için iptal etmeli miyim?

Onu direkt iptal edin. Öyle bir çevirme mantığı yok zaten. (Tek kanalı 2 kanala nasıl çevirecek?) Zaten sizde öyle bir giriş de yok. Size aşağıdaki gibi bir kablo lazım. Fiyatlar değişiyor tabi. Pahalısı da var ucuzu da.

RCA to 3.5mm link
İptal ettim fakat ön tarafında phono diye bir giriş vardı o yüzdendir diye almıştım yine de saolun bunu alayım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı