HD 2600 XT Yerine Yeni Kart?

kiLLersouL

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, ben elimdeki PC'yi güçlendirmek istiyorum. Genellikle Oyun Oynarken Çok Kasıyor Makina, benim istediğim yeni çıkan oyunları oynarken sıkıntı çekmemesi. Ekran Kartını değiştirmek istiyorum.

1-2 arkadaşımın tavsiyesi bu Yönde oldu, Powercolor ATI Radeon HD 4850 1 GB 256 Bit (DirectX 10.1) GDDR5 PCI-E 2.0 Ekran Kartı. Ama ben yine de sizin bilgilerinize danışmak istiyorum. Düşündüğüm 1 GB 256 Bit olabilir, bilgisayarımın özelliklerini aşşağıda yazdım. Sistemime uygun istediğim verimi alabileceğim bir Ekran kartı Söylerseniz mutLu olurum. Şimdiden ilginize teşekkürler...

İşlemci: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 2.40 GHz 4 Çekirdek

Anakart: ASUS P5KC

Ekran kartı: ATI Radeon HD 2600 XT 256 MB / 128 Bit

RAM: 4 GB

Güç kaynağı: 550 Watt

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçen yetiyorsa HD7850 iyi bir seçim olacaktır.

HD 7850 önerilir mi o sisteme, kötü bir sistemi var parayı çöpe atmış olur o ekran kartını alırsa. Darboğaz yaşar hem de çok.

RAM'ler DDR3 mü? Eğer DDR3 ise bize bir bütçe belirt gerekli ekran kartını öneririz. O sisteme bir HD 6600 veya HD 6700 serisi iyi gider. Eğer RAM'ler DDR2 ise hiç yatırım yapma o sisteme, paranı topla yeni bir sistem al.

HD 7850 önerilir mi o sisteme, kötü bir sistemi var parayı çöpe atmış olur o ekran kartını alırsa. Darboğaz yaşar hem de çok.

RAM'ler DDR3 mü? Eğer DDR3 ise bize bir bütçe belirt gerekli ekran kartını öneririz. O sisteme bir HD 6600 veya HD 6700 serisi iyi gider. Eğer RAM'ler DDR2 ise hiç yatırım yapma o sisteme, paranı topla yeni bir sistem al.

HD7850 ile HD6950 hemen hemen aynı performans da arkadaşım da bu işlemci vardı. HD6950 aldığında test ettik kesinlikle darboğaz yapmamıştı o neden ile önerdim.

P35 chipseti sorun yaşatabilir. Ama yaşatmaz. Tamam tamam. Ya arkadaşlar darboğaz olsa bile ne kadar olacak ? Hiç sanmıyorum ben. HD 7850 alabilir.

6x bir kart o sisteme daha iyi gider diye düşünüyorum. HD 6850 ya da biraz daha zorlayarak HD 6870 alınabilir. Şimdi senin overlock yapıp yapmaman da önemli? Eğer Overlock yapacaksan HD 6850, yok Overlock'a bulaşmayacağım diyorsan HD 6870 tavsiye ederim. İkisi de çok iyi fiyat performans kartları, asla seni üzmez.
Daha ucuz bir kart yok mu, akıcı oynatsın yeter dersen, önerilerimizi çeşitlendirebiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar durun bir cevap yazsın bakalım RAM'leri DDR2 mi. Eğer DDR2 ise HD 7850 ekran kartını alır ancak HD 7770 performansı bile alamaz.

Şimdi darboğazı nasıl biliyoruz hepimiz, güçlü kart takarsan darboğaz olur, düşük kart takarsan az darboğaz olur. Şimdi o sisteme HD 6000 serisi lazım 7000 serisi değil. HD 7850'yi alır en az %20 darboğaz yaşar, %20 darboğaz yaşadığı zaman da HD 6850 performansı alır. E zaten HD 7850 alsa bile HD 6850 performansı lacak, e o halde HD 7850'ye para vermek yerine neden direk HD 6850 almıyor? Biraz düşünün mantıklı aslında.

Ancak dediğim gibi RAM'ler DDR2 ise o sisteme yatırım yapmasın.

Öncelikle teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz ve fikir sahibi olmamı sağladığınız için..

Mevsres evet, RAM'Lerim DDR2.

RAM'Ler DDR2 ama isterseniz RAM'lere yatırım yapabilirim. Gerçi pek fiyat bilgim de yok bu konuda ama..

Tamam DDR2 ise RAM değiştirmeden satın alma. Şimdi sen bize tam bir bütçe belirt maximum verebileceğim bütçeyi belirt biz sana öneririz. Şimdi bütçeni bilmiyorum ancak bir 4 GB 1333 MHz RAM ve HD 6870 alırsan güzel olur.

Bütçe belirt daha iyisi alınabilir mi diye bakalım.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı