HD 3600 sistemde "ayrılmış video belleği 1024" olarak gözüküyor

Xzzeon

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i7 4700HQ
GT 750M
12 GB Ram
Merhaba öncelikle herkese iyi günler dilerim. Bilgisayar parçalarım acayip eski ve 1 2 oyun ancak oynayabiliyorum. Black Ops 1 ve Alan Wake gibi oyunları indirdim ancak acayip kasıyordu. Ben de ekran kartı kötüdür deyip özelliklerine baktım ancak ayrılmış video belleği 1024 gözüküyor ama aldığım performans sıfır. Sizce nedeni nedir?

IMG_20231019_214916.jpg

Ekran kartlarında GB en önemli unsur değildir. Ondan önce ekran kartının yeniliği ve chipseti önemlidir. Normal bilgisayar gibi düşünün. İşlemcisi kötü ama 16 GB RAM'e sahip. Son sürüm driveri kullanıyor iseniz FPS değerleri normaldir. Tabii diğer bileşenleri de görmek gerekir. Sadece ekran kartı oyunu oynatmıyor. Ekran kartı sürücüsü üzerinden eğer kaliteye çok önem vermiyorsanız performans ayarları yapıp 5-10 FPS fazlasını alabilirsiniz.

Ekran kartlarında GB en önemli unsur değildir. Ondan önce ekran kartının yeniliği ve chipseti önemlidir. Normal bilgisayar gibi düşünün. İşlemcisi kötü ama 16 GB RAM'e sahip. Son sürüm driveri kullanıyor iseniz FPS değerleri normaldir. Tabii diğer bileşenleri de görmek gerekir. Sadece ekran kartı oyunu oynatmıyor. Ekran kartı sürücüsü üzerinden eğer kaliteye çok önem vermiyorsanız performans ayarları yapıp 5-10 FPS fazlasını alabilirsiniz.

Ekran kartım baktığıma göre güncel değil. YouTube'dan baktığım kadarıyla oynayamadığım oyunlar rahatça oynanıyor. Ekran kartımı güncellersem sorunun düzelme ihtimali var mı?

Ekran kartım baktığıma göre güncel değil. YouTube'dan baktığım kadarıyla oynayamadığım oyunlar rahatça oynanıyor. Ekran kartımı güncellersem sorunun düzelme ihtimali var mı?

Yeni bir ekran kartı alırsanız düzelir tabii ki de. Ama bu ekran kartıyla da 30 FPS civarı almanız gerek gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı