HD 3650 Dalgalı - Bozuk Görüntü VIDEO_TDR_FAILURE

• Konuyu başlatan Reda
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 4B

Reda

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Merhaba arkadaşlar.

HD 3650 ekran kartım anlayamadığım bir sebepten ötürü görüntüyü çekmeyen televizyonlar gibi karıncalı ve dalgalı vermeye başladı. Elektrik hatlarındaki voltaj sorunundan dolayı bilgisayarın sık sık kapanmaması için harici bir güç kaynağı bağladım. Güç kaynağını taktıktan sonra bilgisayar kapandı ve görüntü bu duruma geldi. Bilgisayar açılırken VIDEO_TDR_FAILURE(atikmpag.sys) hatası veriyor ve bilgisayar sürekli yeniden başlıyor. Onboard girişine bağlayınca sorun kalmıyor. Sorun neden kaynaklı olabilir ve çözümü var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim. @Recep Baltaş @SypeR

P_20150306_183847.jpg
P_20150306_183850.jpg
P_20150306_183907.jpg
P_20150306_183928.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
harici bir güç kaynağı bağladım
Eski haline getirip onboard sürücüleri silip tekrar deneyin. Eğer düzelmez ise ekran kartı gidici. Kapasitörlerini kontrol et patlak veya şişmiş varsa değiştirebilirsin.

Eski haline getirip onboard sürücüleri silip tekrar deneyin. Eğer düzelmez ise ekran kartı gidici. Kapasitörlerini kontrol et patlak veya şişmiş varsa değiştirebilirsin.
Hattaki sorun giderildi zaten güç kaynağını çıkardım ancak sorun düzelmedi. Sürücü olayını da denedim işe yaramadı. Kart gidici sanırım.

Hattaki sorun giderildi zaten güç kaynağını çıkardım ancak sorun düzelmedi. Sürücü olayını da denedim işe yaramadı. Kart gidici sanırım.
Kapasitörleri kontrol edin onlarda da sorun yok gözüküyorsa yapacağın şey elden çıkarmaktır. Yani at çöpe. O modelin sorunları bitmiyor.

Ekran kartının frekanslarını vBIOS atarak azaltmayı deneyin. Bu tür durumlar kart stabiliteyi kaybettiği zamanlarda oluşur. Eski onboard kartımı uzun süre OC yapıp yüke soktuğumda benimde başıma gelmedi değil.

Ekran kartının frekanslarını vBIOS atarak azaltmayı deneyin. Bu tür durumlar kart stabiliteyi kaybettiği zamanlarda oluşur. Eski onboard kartımı uzun süre OC yapıp yüke soktuğumda benimde başıma gelmedi değil.
GPU Tweak üzerinden vBIOS güncellemeyi denedim ancak ekran kartından görüntü gelmediği için onboard üzerinden bağlandım. VGA çıkışına onboard bağlı olduğu için HD 3650yi görmedi. Nasıl yapabilirim?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı