Çözüldü HD 4600 Windows 8 sürücüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ErenMoon

Decapat
Daha fazla  
Selam, arkadaşlar. Ben bilgisayarıma Windows 8 kurmaya karar verdim ama ekran kartım eski olduğu için driverı nasıl yüklerim, bilmiyorum.

Ekran kartı: ATI Radeon HD 4600 series.

Çözüm
Peki bilgisayarımı kendim yapar bakarım.

Ben 4600 buldum ama bu sürücü artık desteklenmiyor Windows 8 destekliyor uyarısını verdi.

Ben yaptım PC'yi indirdim böyle gözüküyor.

Sen CPU-Z ile yapmışsın. GPU-Z ile yapman gerek. Yukarıda linkini verdim.
Ben daha önce masaüstü bilgisayarımdan denedim CPU-Z de 4600 gözüküyordu şimdi masaüstü bozuldu laptopumdan yazıyorum yani tam bilgi alamıyorum ama ekran kartını biliyorum.

Ama öyle bir ekran kartı Google'da arattığımda dahi yok 😟. Yani yanlış biliyorsunuz. AMD HD ekran kartları 4000 series, 5000 series, 7000 series olarak belirlenir ve bu seriler altında farklı modeller olur. Mesela bende de 7600 series yazmasına rağmen araştırdığımda 7670M olduğunu gördüm. Aynı zamanda AMD'nin sitesindede bu sürücüyü buldum ve yükledim. Tek çare masaüstüyü tamir ettirip GPU-Z'den ayrıntılı olarak bakmak.

Ama öyle bir ekran kartı Google'da arattığımda dahi yok 😟. Yani yanlış biliyorsunuz. AMD HD ekran kartları 4000 series, 5000 series, 7000 series olarak belirlenir ve bu seriler altında farklı modeller olur. Mesela bende de 7600 series yazmasına rağmen araştırdığımda 7670M olduğunu gördüm. Aynı zamanda AMD'nin sitesindede bu sürücüyü buldum ve yükledim. Tek çare masaüstüyü tamir ettirip GPU-Z'den ayrıntılı olarak bakmak.

Ben bizzat kendim yapmayı biliyorum yapıp bakarım.

Capture.PNG

Tam olarak şu kısım.

Peki bilgisayarımı kendim yapar bakarım.
Ben daha önce masaüstü bilgisayarımdan denedim CPU-Z de 4600 gözüküyordu şimdi masaüstü bozuldu laptopumdan yazıyorum yani tam bilgi alamıyorum ama ekran kartını biliyorum.

Look up ne.

Ben 4600 buldum ama bu sürücü artık desteklenmiyor Windows 8 destekliyor uyarısını verdi.

Ben yaptım PC'yi indirdim böyle gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    560,7 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    532,7 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Geri
Yukarı