HD 4800 yük altında 90 derece oluyor

Tunahan82

Hectopat
Yer
Bursa
RAM
2+2+2+2(8GB) RAM
Ekran kartı
HD 4800 1 GB
Anakart
M4A87TD/USB3
İşlemci
AMD Phenom II X4 955 3.6G
ATI Radeon HD 4800 ekran kartım çok ısınıyor macun falan yeniledim ama yük altındayken 80-90 derecelere çıkıyor ve fan dönmemeye başlıyor. AIDA64'ten baktım GPU fan hızı %16 gözüküyor. Bunu nasıl yükseltebilirim? MSI Afterburner falan denedim ama olmuyor sadece şu şekilde gözüküyor.

1656483743570.png

Son düzenleyen: Moderatör:
ATI Radeon HD 4800 ekran kartım çok ısınıyor macun falan yeniledim ama yük altındayken 80-90 derecelere çıkıyor ve fan dönmemeye başlıyor. AIDA64'ten baktım GPU fan hızı %16 gözüküyor. Bunu nasıl yükseltebilirim? MSI Afterburner falan denedim ama olmuyor sadece şu şekilde gözüküyor.

Eki Görüntüle 1435085
O kart serisi zamanında yüksek sıcaklıklarla ünlenmiş bir seri diye biliyorum hocam. Bende de yüksek ısıdan dolayı mavi ekran hatası verip kapanıyordu. Bende Sapphire HD 4830 vardı. Şimdi GT 220 kullanıyorum ama oyun performansı olarak HD 4830'u arıyorum.

Eki Görüntüle 1435085
Modeli nedir blower fan olanlardan mı? 4850 için 80-90 derece normal fan hızı düşük görünüyor ve dönmüyor diyorsunuz o sorun.

Afterburner'da sol taraftaki ayarlar simgesine basın, ardından fan sekmesine gelin ve kullanıcı ayarlı otomatik fan kontrolü seçeneğine tıklayın. Ardından kendiniz örnekte bıraktığım gibi bir fan eğrisi oluşturun.

Dosya Ekleri

• sass.jpg
    sass.jpg
    72,2 KB · Görüntüleme: 15
Afterburner'da sol taraftaki ayarlar simgesine basın, ardından fan sekmesine gelin ve kullanıcı ayarlı otomatik fan kontrolü seçeneğine tıklayın. Ardından kendiniz örnekte bıraktığım gibi bir fan eğrisi oluşturun.
Fan kısmı yok hocam.

Modeli nedir blower fan olanlardan mı? 4850 için 80-90 derece normal fan hızı düşük görünüyor ve dönmüyor diyorsunuz o sorun.
Fan dönüyor onda sorun yok ama çok yavaş örneğin Portal 2 oyununa giriyorum fan gözle görülebilecek kadar yavaş dönüyor ısınıp kapanıyor bilgisayar.

Hocam AIDA64 te aygıt tanımı kısmına ATI Radeon HD 4850 (RV770) yazıyor 4850 sanırım ama oyundayken ısınıp kapanıyor.

Fan kısmı yok hocam.

Fan dönüyor onda sorun yok ama çok yavaş örneğin Portal 2 oyununa giriyorum fan gözle görülebilecek kadar yavaş dönüyor ısınıp kapanıyor bilgisayar.

Hocam AIDA64'te aygıt tanımı kısmına ATI Radeon HD 4850 (RV770) yazıyor 4850 sanırım ama oyundayken ısınıp kapanıyor.

Hocam yazılımsal olarak muhtemelen desteklenmiyor o zaman ya da kartın fan kontrolcüsünde bir sorun mevcut. Harici bir fan ile dışarıdan takviye yapmaktan başka bir seçenek yok gibi.

Hocam yazılımsal olarak muhtemelen desteklenmiyor o zaman ya da kartın fan kontrolcüsünde bir sorun mevcut. Harici bir fan ile dışarıdan takviye yapmaktan başka bir seçenek yok gibi.
Hocam donanımsal sorun olduğunu düşünmüyorum desteklemediğini yazmıştım zaten sanırım eski kartlar için fan hızını arttırmanın bir yolu yok :/

Geri
Yukarı