HD 5570 Fortnite FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

xCheesy99

Decipat
Makaleler
2
Yer
Sweet Home Alabama
Merhaba arkadaşlar. Benim bilgisayarım oyunu kaldırıyor fakat 60 FPS almama rağmen drop yiyorum.

Sistem: HD 5570 1 GB (Biliyorum kötü ama idare ediyor beni.)
6 GB RAM DDR3.
Seagate 500 GB HDD.
Intel Core i3 3210 3.20 GHz.

Sorunun kaynağı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Drop yemenizin bir sürü sebebi olabilir oyun içinde CPU ve GPU kullanımınızı kontrol etmenizi öneririm.

GPU %80 kullanılıyor. Bu arada çözünürlük değişemiyorum. 720P yapmak istiyorum ama daha yüksek çözünürlüğüm var onda kalıyor tek. Nasıl değişir? Bundan kaynaklanıyor diye düşünmekteyim.

GPU ne durumda ayrıca drop aynı zamanda farklı değerlere sahip bellekler takmaktan da olabiliyor. Belleklerinizde de sorun yoksa pek bir fikrim yok
Ayrıca ısı değerlerini de kontrol etmeniz gerekiyor.
EK : GPU %80 demişsiniz özür dilerim görmemişim
Çözünürlük ayarını değiştirdim dosyalardan düzeldi oyun . Teşekkür ederim yine de.

MSI Afterburner ile sıcaklık değerlerini paylaşın.

CrystalDiskInfo ile de harddiskin sağlığını kontrol edin.

Sıcaklık 50-60 derece arasında geziyor. Kreatif moduna girdiğimde GPU %90 CPU %14 oluyor fakat normal maçta %89 GPU ve %50'lerde dolaşan bir CPU değeri var. Hard disk sağlığı çok uzun yıllar kullanmama rağmen %100 sağlıklı.

Sıcaklık 50-60 derece arasında geziyor. Kreatif moduna girdiğimde GPU %90 CPU %14 oluyor fakat normal maçta %89 GPU ve %50'lerde dolaşan bir CPU değeri var. Hard disk sağlığı çok uzun yıllar kullanmama rağmen %100 sağlıklı.

HDD Tune ile HDD error scan yapın sonuçları ekran görüntüsü olarak paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı