HD 5570 sistemde Valorant'ta FPS düşüşü

Samet okurer

Centipat
Daha fazla  
Valorant oynarken öncelikle maça girerken herkesten sonra giriyorum 16 ms almama rağmen çatısma anında 50-60 FPS alıyorum, maç başında 10 FPS alıyorum, sonra düzeliyor ama birden ulti basınca veya hareketli anda 5 FPS oluyor. Bilgisayar özelliklerim: Anakart H61H2-M17 v:1.0, işlemci Intel Core i3-2100 CPU 3.10GHz, ekran kartı AMD Radeon HD 5570, DDR3 4 GB RAM bellek, 320 GB sabit disk (HDD) mevcut donanımsal olarak yetersizlik mi mevcut? Var ise hangi parçayı hangi parça ile değistirmem gerek? Veya yazımsal sorun mu mevcut?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse her parçanız çok düşük. Bende bunun bir sene üstü olan bir bilgisayar var. Denemelime göre maça girmeden önce yaklaşık 15 dakika falan boyunca özel maça girip bilgisayarı bıraktıktan sonra maça girerseniz biraz daha iyi olabilir. Ben bu şekilde biraz düzelttim. İlk maçta yine kasıyor ama 4.turda falan gidiyor. Tahminimce sizde de 6. tur gibi bir zamanda tamamen biter.

16 ms almama rağmen
Pinginizin FPS'iniz ile alakası yok.
AMD Radeon HD 5570
Ekran kartın 1080p de 40-60 arası veriyor. FPS değerlerin gayet normal.
320 GB sabit disk (HDD)
HDD üzerinden oyun oynuyorsun, drop da normal.
Ayrıca sistem de 4 GB ram var. Bu da arka planda gereğinden fazla uygulama olduğunda drop yapar.

Bende HD 7650 varken 768P çözünürlükte OC'lu bir şekilde 80FPS veriyor. Allah aşkına bu kadar da sallamazsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buyrun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
buyurun.

Testte 2x8 GB RAM ve SSD kullanılmış. :) Bununla kıyaslamanız mümkün değil.

buyurun.

Yayınlanan tarihe bak 1 yıl geçmiş, hiç tarihlere bakmıyorsunuz hiç...

İyi de kartına oranla gayet normal FPS'leri var. Kart en rahat halinde çalışırken bu FPS'leri veriyor. Yani FPS'leri düşük değil. Algılamada probleminiz yoksa bunu anlamanız çok da zor olmaz.

Dual Channel ve 16 GB karttan bahsediyorsun problem sende. Artıdan sistemdeki işlemci Ryzen 5 2600. Daha 3 yıllık işlemci. Adam i3 2100'den bahsediyor. 10 senelik işlemci.

Dual Channel ve 16 GB karttan bahsediyorsun problem sende.
Bak tekrar anlatayım. Bu testte kart olabildiğinde tüm darboğazlardan arınmış halde. İşlemci R5 2600, ram 16 GB değil mi? Konu sahibi 50-60 arası FPS aldığından bahsetmiş. Tabii ki 1080p çözünürlükte değil. Ancak bu testin sonuçlarına göre aldığı FPS değerleri gayet normal. Eğer bunu anlayamıyorsan sorun bende değil sendedir.

Geri
Yukarı