HD 5570 sistemde yeni nesil oyun oynamak

parakeet

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Oncelikle herkese merhabalar, 2011'den kalma bir sistem kullaniyorum sadece bazi parcalar yeni. Yeni nesiL olmayan oyunlarda ne kadar performans aldigimi buraya yazmak istedim.

Sistemim:
i3 550 3.20GHz
MSI H55M-E23
4GB Cift Kanal DDR3 Ram
AMD Radeon HD 5570 2GB
WD Green 2,5" 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenk Edition

Simdi oyunlarda ne kadar performans aldigima bakalim:

1.) CS:GO
En dusuk ayarlar + 1280x720 cozunurlukte oynuyorum. Seckin haritalarda 40-50FPS aliyorum. Atolye haritalarinda 60'in uzerinde aliyorum.

2.) Just Cause 2
En dusuk ayarlar + 1280x720 cozunurlukte oynuyorum. Ortalama 50FPS aliyorum. Herhangi bir dusus veya yukselis gerceklesmiyor.

3.) GTA 5
Tabii ki de en dusuk ayarlar + 1024x768 ve golgeleri tamamen kaldirma config'i ile birlikte ortalama 40FPS aliyorum ama surekli olarak FPS Drop yasiyorum. Yani oynayamiyorum.

4.) Assetto Corsa
En dusuk ayarlar + 1280x720 cozunurlukte oynuyorum. 30FPS rahat aliyorum.

5.) BeamNG.drive
Beni en cok sasirtanlardan birisi bu oldu. En dusuk ayarlar + 1280x720 cozunurlukte 20FPS alabiliyorum. Grid haritalarinda ise 60FPS ustu aliyorum.

6.) Getting Over It
En dusuk ayarlar + 1600x900 cozunurlukte 40FPS alabiliyorum.

7.) Scrap Mechanic
En dusuk ayarlar + en yuksek seviye fizik ayari ve 1600x900 cozunurlukte 50FPS alabiliyorum.

8.) Human Fall Flat
En dusuk ayarlar + 1280x720 cozunurlukte 60FPS aliyorum.

9.) Team Fortress 2
En dusuk ayarlar + 1920x1080 cozunurlukte 60FPS aliyorum.

10. ) Half Life 2
Beni en cok sasirtanlardan bir digeri de bu. 1920x1080 cozunurluk ve orta-yuksek arasi seviyelerde bile 60FPS alabiliyorum.

11.) Garry's Mod
Orta seviye ayarlar ve 1920x1080 cozunurlukte 60FPS aliyorum.

12.) League of Legends
Ayarlari hic oynamadim en yuksek cozunurlukte 80FPS aliyorum.

13.) Minecraft
OptiFine'da dinamik aydinlatmalar harici tamamen en dusuk olacak sekilde 8 Chunk'ta ve en yuksek cozunurlukte 60FPS aliyorum.

Son düzenleme:
İncelemeniz için teşekkürler ama yeni nesil oyunlar dediğimiz Forspoken, The Callisto Protocol gibi oyunlar. GTA V nereden baksanız 10 yıllık oyun ve neredeyse tüm bilgisayarlarda çalışıyor.
Evet, God of War testi nerde?
Bunlar yeni nesil oyunlar değil ki?
12 yillik bilgisayarda bahsettiginiz oyunlari oynayamam. Son zamanlarda bilgisayarda cok vakit gecirmedigim icin yeni nesil oyunlari veya heni cikan oyunlardan hic haberim olmuyor. Belki daha iyi bir sistemim olsaydi haberim olurdu. God of War 10-15 FPS alsam sukur edecek durumda sistemim var yani. 240GB SSD'ye bir oyun kurdugumda duzgun yer kalmiyor hem. Bilgisayarin kaldiramayacagini bildigim oynna neden bosuna para verip kasarak oynamaya calisayim?

12 yillik bilgisayarda bahsettiginiz oyunlari oynayamam. Son zamanlarda bilgisayarda cok vakit gecirmedigim icin yeni nesil oyunlari veya heni cikan oyunlardan hiç haberim olmuyor. Belki daha iyi bir sistemim olsaydi haberim olurdu. God of War 10-15 FPS alsam sukur edecek durumda sistemim var yani. 240GB SSD'ye bir oyun kurdugumda duzgun yer kalmiyor hem. Bilgisayarin kaldiramayacagini bildigim oynna neden bosuna para verip kasarak oynamaya calisayim?

Ben buna bir şey demiyorum zaten. Sorun senin bu oyunları yeni nesil olarak nitelendirmen.

12 yillik bilgisayarda bahsettiginiz oyunlari oynayamam. Son zamanlarda bilgisayarda cok vakit gecirmedigim icin yeni nesil oyunlari veya heni cikan oyunlardan hiç haberim olmuyor. Belki daha iyi bir sistemim olsaydi haberim olurdu. God of War 10-15 FPS alsam sukur edecek durumda sistemim var yani. 240GB SSD'ye bir oyun kurdugumda duzgun yer kalmiyor hem. Bilgisayarin kaldiramayacagini bildigim oynna neden bosuna para verip kasarak oynamaya calisayim?

Hocam kimsenin bir şey dediği yok. Başlık yanlış olmuş onun yerine HD 5570 oyun performansları yazabilirdin mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı