HD 5670 sistemde Valorant'ta düşük FPS

efeknfidn

Decapat
HD 5670 ekran kartı AMD FX 6300 işlemcim var. Bilgisayarım o kadar iyi değil ama Valorant'ta kasmadan 80-110 FPS alıyordum Windows 10'dayken. Son sıralar FPS çok düştü 30-40-50 arası. Bende Windows 7'ye aldım ve FPS sorunu düzeldi hatta 10 FPS daha fazla alıyordum. Bugün bilgisayarıma SSD taktım ve format atmak zorunda kaldım ve Windows 10'a aldım bilgisayarı tekrar çünkü Windows 7'ye alışamadım ve desteği sona erdiği için kötü geliyordu gözüme. Windows 10'a aldıktan sonra tekrar 30 40 FPS almaya başladım Windows 7'deyken 100-110 FPS alırken Windows 10'da neden 30-40 FPS alıyorum. Eğer sorun düzelmezse tekrar Windows 7'ye alacağım.
İlk Windows 10'da oynadığımda FPS düzgündü sonradan FPS sorunu yaşadım 7'ye geçtim olayın özeti bu. Formatı da güzel attım o yandan bir sıkıntı yok da bilgisayar RAM'i 8 Valorant'ı açtıktan sonra bakıyorum kullanabilirlik 2.5-3GB arası o yandan bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama siz iyi bilirsiniz benden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şu adımları izlersen FPS'in mükemmel derecede olmasa da birkaç kare fark edecektir daha rahat oynatır eminim.

1-) sistem arama yerine "grafik ayarları" yazın. Göz At'a tıklayıp Valorant'ın dosya konumunu bulup valorant.exe dosyasını seçin. Ardından orada ki sekmeden yüksek Performans'a alın.

2-) Radeon Software'den Gaming modu seçin. AMD Catalyst Control Center yüklü ise mozaik ayaları - FXAA - MSAA ayarlarını düşüğe çekin.

3-) sisteminizde oyun modu bulunuyorsa, ve deaktif ise aktif edin. Arama yerine oyun modu yazdığınızda kronometre simgesine benzeyen bir simge ile oyun modu yazar. Eğer varsa onu aktif edip orada ki ayarlar ile extra FPS sağlayabilirsiniz.

4-) Discord, Skype, Opera, Google, Internet Download Manager Vb. tarzı işlemci & RAM kullanan programlar oyun esnasında açık olmasın mümkünse arkadaşlarınızla oyun içi sohbet seçeneğini kullanın. Özellikle Discord & tarayıcılar yüksek değerlerde CPU & RAM yerler.

Merhaba, şu adımları izlersen FPS'in mükemmel derecede olmasa da birkaç kare fark edecektir daha rahat oynatır eminim.

1-) sistem arama yerine "grafik ayarları" yazın. Göz At'a tıklayıp Valorant'ın dosya konumunu bulup valorant.exe dosyasını seçin. Ardından orada ki sekmeden yüksek Performans'a alın.

2-) Radeon Software'den Gaming modu seçin. AMD Catalyst Control Center yüklü ise mozaik ayaları - FXAA - MSAA ayarlarını düşüğe çekin.

3-) sisteminizde oyun modu bulunuyorsa, ve deaktif ise aktif edin. Arama yerine oyun modu yazdığınızda kronometre simgesine benzeyen bir simge ile oyun modu yazar. Eğer varsa onu aktif edip orada ki ayarlar ile extra FPS sağlayabilirsiniz.

4-) Discord, Skype, Opera, Google, Internet Download Manager Vb. tarzı işlemci & RAM kullanan programlar oyun esnasında açık olmasın mümkünse arkadaşlarınızla oyun içi sohbet seçeneğini kullanın. Özellikle Discord & tarayıcılar yüksek değerlerde CPU & RAM yerler.

Yarın hepsini deneyeceğim ama yüksek ihtimal olmaz diye düşünüyorum günlerdir onun için uğraştığım Valorant'a bilet bile gönderdim olur inşallah olur :D
Windows 8.1 deneyin.

Eğer her şeyi denedikten sonra hala olmazsa büyük ihtimal dediğini yapacağım:)

Geri
Yukarı