HD 5870 yük altında görüntü gidiyor

AnderJRX

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim bu şekilde:
600W platoon PSU.
ASUS P5G41TMLX.
HD 5870.
Xeon E5430.
6 GB DDR3 RAM.

İnternette gezinirken sıkıntı olmuyor ancak Valorant'a girdiğimde bazen görüntü kesiliyor PC kapanmıyor arkadan 5 saniye ses geliyor fanlar çok hızlı dönüyor sonra yeniden başlatıyorum bazen 1 saat oynuyorum ekran kartını eskiden bir programla test etmiştim gene görüntü gitmişti. Bence sorun ekran kartında sizce HD 5770 alsam Valorant kasmadan oynayabilir miyim yoksa tamir mı ettireyim HD 5870'i.

HD 5770 ile 5870 arasında ciddi performans farkı olur, tamir ettirsende düzen tutmaz. Belliki soğuk lehim arızası var fırınlama deneyebilirsiniz. Ama reballing yapılması gerekir. Önemli olan bu kartı yapabilecek adam gibi usta var mıdır?

HD 5770 ile 5870 arasında ciddi performans farkı olur, tamir ettirsende düzen tutmaz. Belliki soğuk lehim arızası var fırınlama deneyebilirsiniz. Ama reballing yapılması gerekir. Önemli olan bu kartı yapabilecek adam gibi usta var mıdır?
Sizce RAM'den kaynaklı olabilir mi çünkü 4 GB RAM varken ekran kartımın ilk günleri kapanmıyordu daha sonra 2 GB daha taktım 6 GB yaptım bu sorun başladı eve gidince tekrar 4 GB RAM ile deneyeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı