HD 6310 sistemde stardew valleyde FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

Rias_Gremory

Hectopat
RAM
4 GB DDR3 533 MHz
Ekran kartı
AMD HD 6310
Anakart
Hewlett-Packard 188B
İşlemci
AMD E-300 1.3 GHz
Öncelikle herkese merhaba. Geçen arkadaşımla oynamak için Steam üzerinden Stardew Valley oyununu aldık. Arkadaşımda herhangi bir sorun yok. Oyunu takılmıyor. Zaten takılmamasıda gerekiyor. Fakat benim bilgisayarımda FPS 60-45 arasında giderken aniden oyun 1-2 FPS'e sabitleniyor ve oyun oynanmaz hale geliyor. İşlemcimin sanal çekirdeklerini BIOS üzerinden aktif ettim. BIOS güncel mi emin değilim. Eski bir bilgisayar olduğu için. BIOS sürümüm F.48. internette pek çok bilgi gördüm fakat hiçbiri olmadı. Acaba Steam falan açık diye oyun kasıyor sandım. Korsan yükledim öylede denedim olmadı hiçbiri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun bile kısacası sana b*k gibi sistemin var diyor.
Şaka bir yana işlemciniz bütün işlemlere gücü yetmediği için oyuna görev yetiştiremiyor.
İşletim sisteminizde çok fazla işlemciyi yiyor Windows 7 desteği kesilmeseydi Windows 7 düşün derdim.

Oyun bile kısacası sana b*k gibi sistemin var diyor.
Şaka bir yana işlemciniz bütün işlemlere gücü yetmediği için oyuna görev yetiştiremiyor.
İşletim sisteminizde çok fazla işlemciyi yiyor Windows 7 desteği kesilmeseydi Windows 7 düşün derdim.

Alakası yok dostum. Sistemimde o kadar kötü değil. İşlerimi görüyor ve piksel piksel bir oyunda bu anormal bir durum. İşlemciyi yemesiylede bir alakası yok. Yakın bir arkadşımında e-300'lü bir laptopu var. O bu sorunu yaşamıyor?

Bir çözümü olan arkadaş yok mu? Yardım edecek. Sadece çözüm istiyorum. Bu sorun oyundan lobiye çıkınca da FPS'im hala kısıtlı oluyor. 1-3 dakika sonra belki düzeliyor. Yardım eder misiniz?

Up up up.

Up up.

Up.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı