HD 6570 "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti" hatası

en'Chanter

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim sorunum sürücünün yanıt vermemesi, ve oynadığım oyundan veya tarayıcıdan beni atması. Bu sorunu çözmek için çok çabaladım. Bütün çözümleri denedim. Hata tam olarak şu, oyuna giriyorum mesela, ve beni en fazla 2 dk içerisinde oyundan atıp, oyuna "pencere yanıt vermiyor." Demesi. Baştan söyleyeyim herhangi bir ısınma söz konusu değil. Fakat ne olduysa uyandığımın sabahında saat 11:30'da olan Windows güncellemesinden sonra oldu. Gece gayet iyiydi bilgisayar.

İşletim sistemim: Windows 7 Ultimate X64.

Denediğim çözümler;
  • Aero'yu kapatmak.
  • BIOS'u güncellemek.
  • Kayıt dosyalarına yeni bir parametre girmek.
  • Ekran kartının eski veya yeni bütün sürücülerini denemek.
  • Format atmak.
Düşünün format bile yaramadı, ve ben artık sorunun fiziksel olduğunu düşünmeye başladım.
Son çare Windows 10 yüklemek, ama maalesef bu karantina günlerinde elimde sadece 4 GB harici bellek var.

Lütfen yardım edin :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru bir düşüncekran kartınızın 2010'da piyasaya çıktığını ve bu bağlamda 10 yıllık olduğunu düşünürsek arızalanmış olmaı muhtemel.

Recep bey, fazla darlamak istemiyorum sizi ama, bu sorunun Windows güncelleme sonrasında oluşması, kafamı çok çeldi. Bir denk gelme mi acaba?

Recep bey, fazla darlamak istemiyorum sizi ama, bu sorunun Windows güncelleme sonrasında oluşması, kafamı çok çeldi. Bir denk gelme mi acaba?

Eski ekran kartım ben de yaşamıştım, bende hareket edince soketten oynaması, titreşim, veya fazla ısınmadan kaynaklanabiliyordu, genel olarak da böyle oluyor zaten, yapabileceğimiz bir şey artık fazla yok maalesef sanırım. Karta hassas davranarak bir soketleri iyice kontrol edin, siyahlanma, oksitlenme var mı diye kontrol edin. Çok eski ise termal macununu çok hassas bir şekilde değiştirin, güç kablolarını bir kontrol edin kısadevre olması da muhtemel ve ekran kartının sarı kart giriş bölümünde siyahlanma çok az bile olsa var ise narince herhangi bir silgi ile bastırarak silin elinizi fazla vurmayın, muhtemel olarak statik elektrik olmasıda mümkün.

Eski ekran kartım bende yaşamıştım, bende hareket edince soketten oynaması, titreşim, veya fazla ısınmadan kaynaklanabiliyordu, genel olarak da böyle oluyor zaten, yapabileceğimiz bir şey artık fazla yok maalesef sanırım, karta hassas davranarak bir soketleri iyice kontrol edin, siyahlanma, oksitlenme var mı diye kontrol edin, çok eski ise termal macununu çok hassas bir şekilde değiştirin, güç kablolarını bir kontrol edin kısadevre olması da muhtemel, ve ekran kartının sarı kart giriş bölümünde siyahlanma çok az bile olsa var ise narince herhangi bir silgi ile bastırarak silin elinizi fazla vurmayın, muhtemel olarak statik elektrik olmasıda mümkün.

Aslında şöyle bir detay belirtiyim, ekran kartı kendi soketi içerisinde titreşim sonucu ufak kıpraşabilecek vaziyette, bundan kaynaklı olabilir belki de. Tavsiyelerinizi uygulayacağım :) Teşekkür ederim.

Dilerseniz DDU ile mevcut sürücü kaldırıp buradan temiz kurulum yapabilirsiniz. Sorun devam ederse zaten kartın arızası anlaşılmış olur.

Dilerseniz DDU ile mevcut sürücü kaldırıp buradan temiz kurulum yapabilirsiniz. Sorun devam ederse zaten kartın arızası anlaşılmış olur.

Deneyeceğim teşekkürler.
DDU ile sürücüyü kaldırdım, ve orijinal sürücüyü tekrar yükledim fakat kar etmedi :( sorun hala devam ediyor.
Arkadaşlar Anakart'ın zaten çok eski olmasından mütevellit. Aradan geçen 2 günün ardından anakart tamamen yandı. Ve sorunum kalıcı olarak çözüldü :) sizlere tavsiyem, eğer sorununuz yazılımsal ise, technopat.net/sosyal üzerinde ki çözümler ile hallolur. Ama halledilemiyorsa ve pek anlamıyorsanız donanım işinden, bir tamirciye göstermenizde fayda var. Herkese teşekkür ederim yardımlarınız için :) herkese iyi forumlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı