HD 6570 sistem siyah ekran veriyor

Skrrbe

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
AMD Radeon HD 6570
Bundan 1 ay önce oyun oynarken birden ekran gitti ancak hala sesleri duyabiliyor hareket edebiliyor ve ateş edebiliyordum. sorunun HDMI kablosunda olduğunu düşünüp çıkarıp taktım ve ekran 2 saniyeliğine geri gelip tekrar gitti. bilgisayarı yeniden başlatınca hoş geldiniz ekranından sonra ekran yine siyaha büründü ve HDMI kablosunu çıkarıp takınca ekran yine 1 2 saniyeliğine gelip yeniden gitti. kasayı açıp RAM'leri ve BIOS pilini çıkarıp taktım düzelmedi. ardından evdeki 2. monitörü taktım ekran düzeldi ve 1 ay boyunca bilgisayarı kullanmaya 2. monitör ile devam ettim ancak bugün yine aynı sorunla karşı karşıya kaldım ve aynı adımları tekrar yaptım. RAM'leri ve BIOS pilini çıkarıp taktım düzelmeyince monitörleri değiştirdim, yine düzelmedi ve bir umut Technopat'a konu açmaya karar verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özür dilemenize gerek yok olabilir böyle şeyler.

Kartı bilgisayarcıda ya da başka bir arkadaşınızda test etme şansınız varsa yapın eğer yoksa HDMI alıp televizyona bağlayın.
Sabah farklı bir monitör ile test edeceğim. 2. Sistemde yalnızca bios pili ile oynamıştım hatta ilk bozulduğu zaman bios pillerini değiştirmiştim. Ya bios pillerini oturtamadım ki görüntü gelmemesinin bios pili ile alakalı olup olmadığını bilmiyorum ya da tesadüfen 2 monitör eski olduklarından bozuldu. Bu arada görüntü sadece bilgisayar açılınca değil bios ve boota menüsünde de gidiyor. Sorun kablolarda olabilirmi dedim 2 tane kablo var ikisinde de aynı durum. Ama anlamadığım neden monitörün güç ve vga kablosunu çekince 2 saniyeliğine görüntü alabiliyorum?

Sabah farklı bir monitör ile test edeceğim. 2. sistemde yalnızca BIOS pili ile oynamıştım hatta ilk bozulduğu zaman BIOS pillerini değiştirmiştim. Ya BIOS pillerini oturtamadım ki görüntü gelmemesinin BIOS pili ile alakalı olup olmadığını bilmiyorum ya da tesadüfen 2 monitör eski olduklarından bozuldu. Bu arada görüntü sadece bilgisayar açılınca değil BIOS ve boota menüsünde de gidiyor. Sorun kablolarda olabilir mi dedim 2 tane kablo var ikisinde de aynı durum. Ama anlamadığım neden monitörün güç ve VGA kablosunu çekince 2 saniyeliğine görüntü alabiliyorum?

Hocam yüksek ihtimalle monitörde sorun var HDMI kablo ile televizyona bağlamayı deneyin.

BIOS pili ile görüntünün bir alakası yok sadece BIOS ile ilgili.

Hocam yüksek ihtimalle monitörde sorun var HDMI kablo ile televizyona bağlamayı deneyin.

BIOS pili ile görüntünün bir alakası yok sadece BIOS ile ilgili.

Monitörde HDMI girişi yok ve ben monitörsüz kaldım nasıl ikisi de aynı şekilde bozulmuş olabilir neden başka PC'ye takınca çalışmıyorlar yoksa normaldede bozuk monitörlerin kablosunu çekip takınca gidip geliyor mu görüntü?

Bundan 1 ay önce oyun oynarken birden ekran gitti ancak hala sesleri duyabiliyor hareket edebiliyor ve ateş edebiliyordum. sorunun HDMI kablosunda olduğunu düşünüp çıkarıp taktım ve ekran 2 saniyeliğine geri gelip tekrar gitti. bilgisayarı yeniden başlatınca hoş geldiniz ekranından sonra ekran yine siyaha büründü ve HDMI kablosunu çıkarıp takınca ekran yine 1 2 saniyeliğine gelip yeniden gitti. kasayı açıp RAM'leri ve BIOS pilini çıkarıp taktım düzelmedi. ardından evdeki 2. monitörü taktım ekran düzeldi ve 1 ay boyunca bilgisayarı kullanmaya 2. monitör ile devam ettim ancak bugün yine aynı sorunla karşı karşıya kaldım ve aynı adımları tekrar yaptım. RAM'leri ve BIOS pilini çıkarıp taktım düzelmeyince monitörleri değiştirdim, yine düzelmedi ve bir umut Technopat'a konu açmaya karar verdim

Bundan 1 ay önce oyun oynarken birden ekran gitti ancak hala sesleri duyabiliyor hareket edebiliyor ve ateş edebiliyordum. sorunun HDMI kablosunda olduğunu düşünüp çıkarıp taktım ve ekran 2 saniyeliğine geri gelip tekrar gitti. bilgisayarı yeniden başlatınca hoş geldiniz ekranından sonra ekran yine siyaha büründü ve HDMI kablosunu çıkarıp takınca ekran yine 1 2 saniyeliğine gelip yeniden gitti. kasayı açıp RAM'leri ve BIOS pilini çıkarıp taktım düzelmedi. ardından evdeki 2. monitörü taktım ekran düzeldi ve 1 ay boyunca bilgisayarı kullanmaya 2. monitör ile devam ettim ancak bugün yine aynı sorunla karşı karşıya kaldım ve aynı adımları tekrar yaptım. RAM'leri ve BIOS pilini çıkarıp taktım düzelmeyince monitörleri değiştirdim, yine düzelmedi ve bir umut Technopat'a konu açmaya karar verdim.
Arkadaşlar ekran kartının vga girişi kısa devre yapmış ben monitörü bağlayınca da monitör kısa devre yapmış bilgisayarcıya götürüp hem monitörü hem de girişi yaptırdım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı