HD 6570 Sürücü Güncelleme Sonrası Performans Düştü

Talha Kaçmaz

Hectopat
Daha fazla  
  • İşlemci: AMD X4 860
  • Anakart: MSI (Model bilmiyorum)
  • RAM: 8 GB DDR3
  • Ekran Kartı: ATI POWERCOLOR HD 6570 2 GB
AMD HD 6570 ekran kartı var arkadaşımın. Orta ayarlarda 180 ile başlayıp oyun sonu 60-70 alıyordu. Arkadaşıma gittim ekran kartı güncelleştirmesini yaptım. Çok eski driver ile kullanıyordu. Driver güncelleştirmesini yaptıktan sonra oyuna girdi. FPS'si (Team Viewer'de ekran paylaşımı açık bir şekilde) 120 ile 100 arası başlıyordu. Ama kırmızı Buff'a saldırınca bir an 40-30 arasına düşüyor. Yetenek atınca değil etrafta herhangi yaratık görünce oluyor bu. İnternette okuduklarıma göre "League Of Legnds AMD HD serilerine optimizasyonu kesti" yazısını görüyorum. Başka bir forumda gördüğüm arkadaş ise benimle aynı sorunu yaşıyor ve aynı gün yazmış üstüne de bilgisayarlarımız aynı. Ben sadece FPS sorununun benim üzerine patlamasından korkuyorum. Sizce neden böyle bir şey oldu? Driveri güncellediğim için mi? Yoksa League Of Legends'in sorunu mu? Yoksa Windows'un sorunu mu? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Talha, Öncelikle sorunun için üzgünüm. Sorunun ekran kartı veya işlemci ile ilgili değil. İçin rahat olsun. Sorun tamamı ile Riot Games'e aittir. Zaten oyun güncellenirken oyunun ihtiyaç duyduğu programları indirir. Bu bilgisayara zarar verebilir. Riot Games ile iletişime geç

Merhaba Talha, Öncelikle sorunun için üzgünüm. Sorunun ekran kartı veya işlemci ile ilgili değil. İçin rahat olsun. Sorun tamamı ile Riot Games'e aittir. Zaten oyun güncellenirken oyunun ihtiyaç duyduğu programları indirir. Bu bilgisayara zarar verebilir. Riot Games ile iletişime geç
Ne tür sorun ama ? Ne tür zarar verebilir. Ekran kartına falan mı? Yoksa Windows'amı.

Abi sen yükledinmi lol'ü bilgisayarına? Nasıl bir sonuç aldın? Paylaşır mısın?

Oyun yüklendiğinde Orta Yüksek ayarlarda açtı . 70 Fps gibi güzel bir değer ile başladım 1600x900 çözünürlükte. Küçük canavarlar harekete geçtiğinde 15 fps gibi kötü bir değer aldım. Sorun lol ile ilgili. Gözün aydın ^^

O zaman lol'ü silip yüklesem düzelir mi? Şuan onarıyorum.
DirectX 9 ve 11 yükle Windows 10 kullanıyorsan 12'de yükle . Önemli bilgilerin yoksa sıfırlamayı dene! Bu arada , üzerine patlamasından korkma!! Sorun dediğim gibi Riot Games'in Ekran kartına güncelleme gelmez ise ve sorunun hala devam eder ise Bilgisayarını sıfırla ve öyle dene!!

DirectX 9 ve 11 yükle Windows 10 kullanıyorsan 12'de yükle . Önemli bilgilerin yoksa sıfırlamayı dene! Bu arada , üzerine patlamasından korkma!! Sorun dediğim gibi Riot Games'in Ekran kartına güncelleme gelmez ise ve sorunun hala devam eder ise Bilgisayarını sıfırla ve öyle dene!!
Bilgisayarımın her hangi bir yerine zarar verecek mi? Sıfırlasam kesin düzelir mi.

Kesinlikle düzelmesi gerekiyor. Bilgisayarını sıfırladıktan sonra
1- Windows 10 Enterprise Yükle!
2-Windows'u Yüksek Performans'a al.
3-Overclock Biliyor isen Yap . Çok fayda edecektir.
4-Driverleri Yükle. www.amd.com. sitesinden.
5-Bilgisayarın Tozlu Ve Dar alanda duruyor ise Temizlemeni öneriririm . İşlemci ısısından Fps Düşmeleri Kaynaklanabilir.
6-Sanal Ram 8192MB olarak ayarla.

Kesinlikle düzelmesi gerekiyor. Bilgisayarını sıfırladıktan sonra
1- Windows 10 Enterprise Yükle!
2-Windows'u Yüksek Performans'a al.
3-Overclock Biliyor isen Yap . Çok fayda edecektir.
4-Driverleri Yükle. www.amd.com. sitesinden.
5-Bilgisayarın Tozlu Ve Dar alanda duruyor ise Temizlemeni öneriririm . İşlemci ısısından Fps Düşmeleri Kaynaklanabilir.
6-Sanal Ram 8192MB olarak ayarla.
Bilgisayar'ı sıfırlamak istemiyorum . Bunun başka bir çözümü yok mu?

League Of Legends'i Silip Tekrar Yüklemeyi dene. Sorunun çözülmez ise Bilgisayarcıya götürüp bilgisayarını Temizlet. Veya bilgisayardan anlayan baban veya abin var ise temizlemeyi deneyin (İşlemci Fanı + Hdd + Ekran Kartı Fanı. Disk temizlemeyi aç.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı