HD 6570 ve i5-750 Sistem Yükseltme

erdemst17

Megapat
Makaleler
1
Yer
Asylum
Arkadaşlar benim eski bir bilgisayarım var. O Bilgisayarımı PUBG en düşük ayarlarda 1080P'de kasmadan oynatabilmek istiyorum. (Bütçem 1000TL ama gerekirse 1500TL yapabilirim).

I5 750 2.66GHZ
1156 PIN FOXCONN
8 GB Kingston 1333MHZ RAM (4x2)
1TB Seagate harddisk 7200RPM
ASUS HD 6570
PSU 230W

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Açıkçası zor güç kaynağınız düşük ve ekran kartınızda öyle. Dolar bu durumdayken sistem yükseltmesi yapmak biraz cesaret ister.
Eğer elinizdeki anakart H55 çipset anakart ise işlemciye OC yapıp yanına bir GTX 1050 Ti ve yeni bir PSU eklerseniz bu istediğinizi elde edebilirsiniz. Bunlara ek olarak bi 120-130 Tl gibi bir bütçe daha arttırırsanız eğer aliexpress üzerinden x3440 alıp OC yaparak ikisini sorunsuzca kullanabilirsiniz. Şahsen böyle yaptım. :)

Eğer elinizdeki anakart H55 çipset anakart ise işlemciye OC yapıp yanına bir GTX 1050 Ti ve yeni bir PSU eklerseniz bu istediğinizi elde edebilirsiniz. Bunlara ek olarak bi 120-130 Tl gibi bir bütçe daha arttırırsanız eğer aliexpress üzerinden x3440 alıp OC yaparak ikisini sorunsuzca kullanabilirsiniz. Şahsen böyle yaptım. :)
Aliexpress den ürünlerin gelmesi uzun sürüyor ondan işlemciyi değiştirmeyeceğim.
Ekran Kartı olarak ikinci el gtx 960 düşünüyorum
PSU olarak da Gamepower Gp-650 650w 80 Plus Power Supply Güç Kaynağı Yeni Seri - n11.com bunu buldum.
CPU Soğutu olarak daha bulamadım size zahmet önerebilirmisiniz ?(Bu Arada Demeyi Unutmuşum işlemciyi 3.6Ghz ye çıkartmayı planlıyorum)

Eğer PUBG'de akıcı bir performans istiyorsanız, yurtdışından Xeon işlemci ve soğutucu, ikinci el GTX 970 alabilirseniz, ufak bir O.C ile PUBG Low ayarlarda 100FPS alabilirsiniz.

İnternette baktım ramleri değiştirmem lazımmış ECC ram lazım galiba
XEON işlemci için
Hayır RAM'leri değiştirmenize gerek yok. Eğer server olarak kullanmayacaksanız ECC RAM gereksiz. Server bilgisayarlarda hataya yer verilmediği için ECC RAM kullanılmakta. Ben x3440 ile normal RAM kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı