HD 6650M Ekran kartı değiştirme

• Konuyu başlatan ziya
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 4B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ziya

Kilopat
Bende Amd Radeon HD 6650M ekran kartı var. Güç kaynağını bilmiyorum. Ekran kartımı da değiştirmek istiyorum. Bununla aynı değerde güç sarf eden ve performanslı ekran kartları hangileri? Bunlardan benim bilgisayara hangileri uyar? Şimdiden teşekkürler.

Notebook değişime uygun ise AMD HD 6770m veya NVİDİA GT 540m civarı kartlar bulabilirsen değiştirebilirsin. Tabi değişim baya zahmetli ve fiyatı yüksek olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğrudan değiştiremezsin. Kartın hangi porta takılı, bilgisayarının marka modeli ne, VBIOS uyacak mı ve güç adaptörü yeterli mi gibi birçok etken var. Dizüstü bilgisayar sanırım. Modeli nedir?

Casper Nirvana NB 15.6 MB50IA1. Bu MB50IA1 arkasındaki model no'nun yanında yazıyor. Fakat Recep ağabey diğer söylediklerinin hiçbirini bilmiyorum.

Casper olması ümitlerini düşürmek için yeterli bir sebep. Zaten hepsinin uyması zor iken bir de Casper olması işi iyice zorlaştırıyor. Yine de Recep abinin bileceği iş.

Bence ekran kartı gayet yeterli. Değiştirmene gerek yok. O sistem, o ekran kartını zor kaldırıyordur.

Bence ekran kartı gayet yeterli. Değiştirmene gerek yok. O sistem, o ekran kartını zor kaldırıyordur.
Sistemim fazla kötü değil. 8 GB RAM, Intel core i5 2.4 GHz

Ekran kartı değişmediği sürece ; veri yolu, bant genişliği, bellek hızı ve çekirdek hızı gibi değerler aynı kalacağı için herhangi bir FPS artışı olmaz. Oyunlarda SSD'nin faydası bölüm aralarında yüklenme sürelerinin azalmasıdır.

5400 RPM harddisk'in yavaş tepki vermesi yüzünden aldım. Oyunlarda aldığım FPS değerinde hiçbir fark yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı