HD 6650M yerine AMD Radeon HD 6990

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ziya

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Belki bazılarınız biliyordur, Casper illetine düştüm :mad:. Ekran kartı rezalet. 6650M. GTA 5 de geliyor. Ben yazın 6990 almayı planlıyorum. Sizce 8 GB RAM ve Intel Corei 5 4 çekirdek 2.40 GHz'de darboğaz olur mu ? Parçalar uygun mu ? Yoksa nVidia'ya mı yönelmeliyim ? Yardımlarınızı bekliyorum :)

Şimdi Nvidia'ya yönelmeni tavsiye etmem. Şu an HD 6990 dünyanın en güçlü 2'ci ekran kartı. Her ne kadar eski nesil olsada. HD 7990'ı saymıyorum tabi.

1'ci GTX 690, 2 HD 6990 3'cü GTX 590... i5 işlemciye darboğaz olacağını hiç sanmıyorum. RAM desen zaten yeterli. Fakat HD 6990 eski nesil bir kart, fakat buna rağmen aynı fiyata sahip yeni nesillerde çift GPU'lu kart yok. GTX 690 var birde yeni gelecek HD 7990 var onlarda çok pahalı. Nerde ise aynı fiyata GTX 680 alabilirsin, fakat HD 6990 GTX 680 den çok daha performanslı.

Birde güç kaynağın kaç Watt? Hem HD 6990 çok güç tüketir çift GPU'lu olduğu için. Hemde Casper genelde bu gibi kazıkçı sistemlerine Watt değeri az olan güç kaynağı koyar.

HD 6990 geerçekten piyasanın en iyi ekran kartlarından biri. Yaklaşık 2000 liraya yakın değeri de bunu ispatlıyor. Casper gibi markalar her zaman bir donanımı yüksek koyarlar. Size de HD6990 bu bağlamda uygun gözüküyor. Ancak Mevsres'in dediği gibi büyük ihtimal güç kaynağı yetmeyecektir.

Öncelikle konu bugün açılmış ve yazın denmiş. Eğer bir dahaki yaz mevsimi ise şimdiden yorumlamak yanlış ki bu yaz mevsimi ise 2000 TL o karta vermek yerine İyi bir işlemci + GTX 680 vb. donanımlar alınabilir.

HD 6990 geerçekten piyasanın en iyi ekran kartlarından biri. Yaklaşık 2000 liraya yakın değeri de bunu ispatlıyor. Casper gibi markalar her zaman bir donanımı yüksek koyarlar. Size de HD6990 bu bağlamda uygun gözüküyor. Ancak Mevsres'in dediği gibi büyük ihtimal güç kaynağı yetmeyecektir.
Kasa boyutu da önemli tabi :D

Özellikle Crossfire imkanı olursa eğer önlenemeyecek performansı olduğu kesin. Ancak farklı tarzda upgrade yapmak da mümkün.Katılıyorum.

- - - Güncellendi - - -

İş Casper olunca o işin içinden çıkılmıyor sanırım :).

Şimdi Nvidia'ya yönelmeni tavsiye etmem. Şu an HD 6990 dünyanın en güçlü 2'ci ekran kartı. Her ne kadar eski nesil olsada. HD 7990'ı saymıyorum tabi.

1'ci GTX 690, 2 HD 6990 3'cü GTX 590... i5 işlemciye darboğaz olacağını hiç sanmıyorum. RAM desen zaten yeterli. Fakat HD 6990 eski nesil bir kart, fakat buna rağmen aynı fiyata sahip yeni nesillerde çift GPU'lu kart yok. GTX 690 var birde yeni gelecek HD 7990 var onlarda çok pahalı. Nerde ise aynı fiyata GTX 680 alabilirsin, fakat HD 6990 GTX 680 den çok daha performanslı.

Birde güç kaynağın kaç Watt? Hem HD 6990 çok güç tüketir çift GPU'lu olduğu için. Hemde Casper genelde bu gibi kazıkçı sistemlerine Watt değeri az olan güç kaynağı koyar.
PassMark Software - Video Card Benchmarks - High End Video Cards Bu sitenin dediklerine göre senin verdiğin sıralamalar yanlış oluyor. Benim bilgim bu konularda insanlara aşık atacak kadar yok ama bildiğim kadarıyla 400 serisinden beri 90 modelleri hiç 80 modellerini geçemedi performansta (daha öncesini bilemiyorum). Ekran konuları hakkında söz sahibi olacak kişiler bu sitenin doğru bilgiler vermediğini söylerse bilemiyorum ancak şayet doğruysa yanlış bilgilendirmeyi engellemek istedim. İsterken ben bi yanlışlık yapmamışımdır umarım.

Ya arkadaşım sen o sitenin ne olduğunu bile bilmiyorsun yav. Orda GTX 670 GTX 680'den dahamı iyi oluyor yani. HD 5970 HD 7850 den dahamı kötü oluyor yani. GTX 590 bile HD 7870 den daha kötü ozaman senin verdiğin siteye göre değerlendirme yaparsak. Sistem bilginiz yoksa sizden lütfen rica ediyorum yorum hiç yapmayın.

- - - Güncellendi - - -

Tamam ozaman benim verdiğim sıralama yanlış, o zaman sen bize kendin bir sıralama yaz bakalım merak ettim doğru sıralamayı.

GTX 690, HD 6990, GTX 590, Bundan daha doğru sıralama ne olabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sitede yazana göre o liste ekran kartlarının performans testlerinin sonuçlarının yazıldığı bi listeymiş. Ben kendim bi sıralama veremem benim o kadar ekran kartını alıp da deneyecek bir pozisyonum yok. Sitenin dediğine göre evet GTX670, GTX 680'den ve hatta bunlarda 690'dan daha iyi oluyor doğru anlamışsınız. Ben bunlar gerçek ölçekler demiyorum, bu site benim yaptığım bir site değil, sizin kim olduğunuza dair hiçbir fikrim yok, eğer ki siz bu konuda bilgili, tanınmış biriyseniz, insanların güvenini kazanmışsanız, bu işle ilgileniyorsanız sizi tanıyan zaten benim verdiğim siteyi kale almaz, ben de sizi tanıdıktan sonra ben de almam herhangi bir site olur benim için. İnternette yığınla yanlış bilgi dolaşıyor. Ben sadece sizin o kadar ekran kartını alıp test ettiğinizi düşünmediğim için o siteyi yazdım buraya.

Şimdi sistem bilgimiz herkes kadar.

Test etmeye ne gerek var. Şimdi şöyle anlatayım sana, sen Recep Baltaşın videosunu izlemişsindir, orada soldan ikinci rakamı yüksek olan iyi diyor,

Bunu kendin test etmeye gerek yok, illa alıp kendinmi test etmelisin. İlk rakamı en yeni 600 serisi, ve ikinci rakamı 9 olan bir kart dünyanın en güçlü kartıdır zaten. Performans sonuçlarına bakıpda değerlendiriyorum ben. Hiç kimse bütün ekran kartlarını satın alıp, performans sonuçlarına bakıp öyle değerlendiremez. :D

O verdiğin sitede nerde ise hiç ama hiçbir siralama doğru değil, karma karışık HD 7850 5 sırada, HD 6990 30 sırada falan filan. ;)

O sitede neye göre test ediyorlar bilmiyorum ama, o bir ekran kartı sıralaması değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı