Çözüldü HD 6650M sürücü nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Shinyapo LXXIV

Decipat
DDU ile kaldıracağımızı biliyorum fakat orijinal DDU'yu internette bulamadım. Crack de indirmek istemiyorum. Ama anlamadığım bilgisayara format atıp sürücü yüklemeye çalışsam bile siyah ekran veriyor (%49'dan sonra). Ben bu sorunla 2 aydan beri uğraşıyorum ve bıktım. HD 3000 kullanmak acı veriyor insana. Lütfen yardımcı olun ve izleyeceğim yolları teker teker yazın (unuttuğum bir şey varsa diye).

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
DDU ile sürücüyü kaldırdıktan sonra AMD'nin sitesinden kartın sürücüsünü indireceksin.
DDU ile sürücüyü kaldırdıktan sonra AMD'nin sitesinden kartın sürücüsünü indireceksin.

Çözüm
Sadece bu kadar değil mi hocam? Çoğu zaman ne yaparsam yapayım %49'dan sonra siyah ekran veriyor ama bilgisayar çalışıyor. Böyle olmaması için hangi ayarları yapayım?

Zaten güncel sürücüsü yok. En son olarak Crimson sürücüyü yükleyip deneyebilirsiniz. DDU işlemini Güvenli Mod'da yapın.

Sadece bu kadar değil mi hocam? Çoğu zaman ne yaparsam yapayım %49'dan sonra siyah ekran veriyor ama bilgisayar çalışıyor. Böyle olmaması için hangi ayarları yapayım?

Evet hocam sadece bu kadar.

Evet hocam sadece bu kadar.
Tamamdır hocam akşam deneyeceğim. Eğer yine siyah ekran verirse bilgisayarcıya vereyim belki GPU'da sorun vardır.
@messinicocugu hocam yükledim her şey tıkır tıkır hatta HD 3000 sürücüsü de silinmiş (sonra kendi kendine sürücüyü yüklemiş) fakat DirectX Tanı Aracı'nda HD 6650M değilde HD 3000 gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam akşam deneyeceğim. Eğer yine siyah ekran verirse bilgisayarcıya vereyim belki GPU'da sorun vardır.
@messinicocugu hocam yükledim her şey tıkır tıkır hatta HD 3000 sürücüsü de silinmiş (sonra kendi kendine sürücüyü yüklemiş) fakat DirectX Tanı Aracı'nda HD 6650M değil de HD 3000 gözüküyor.

Sorun olmaz hocam bende de öyle gözüküyor bir sorun olmuş çözüldüğüne sevindim.

Peki mesela oyun arkada açık masaüstüne gelip DirectX'den HD 6650M diye gözükür mü? Eski konulara baktım Grafik Ayarları vs. diyordu Windows 8.1'de bulamadım. Bende Catalyst'den oyun olarak WinRAR seçtim (oyun yüklü değil ama yükleyince deneyeceğim). Sonra WinRAR açıkken DirectX'de baktım yine HD 3000 var. Beni biraz şüphelendiriyor format atmadan önce böyle değildi.

Geri
Yukarı