HD 6670 düşük FPS veriyor

yusufemre2

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
2 ay öncesinin Valorant benchmark testinde 1080p Low ayarlarda HD 6670 60 FPS alıyor.
Kendi PC'mde Valorant'ta 1024x768 Low ayarlarda 5 FPS'i zar zor alıyorum.
Niye böyle bulamadım.

Anakart: Gigabyte G41m-combo
Ekran kartı: AMD Radeon HD 6670.
İşlemci: Intel Pentium(devamını hatırlamıyorum)
2 GB RAM.

2 ay öncesinin Valorant benchmark testinde 1080p Low ayarlarda HD 6670 60 FPS alıyor.
Niye böyle bulamadım.

2 GB RAM.

Hocam zaten RAM yetersizliği var. Ekran kartına niye suç atıyorsunuz anlamadım.

Çünkü RAM'in çok az ve sistemin oldukça eski. Muhtemelen izlediğin videolardaki sistemlerin işlemcileri iyi, o yüzden 60 FPS alıyorlar.

Valorant işlemci ve RAM'e çok duyarlı bir oyun. Sistemini komple elden geçirmen gerekiyor. Ekran kartını istediğin kadar yükselt, bir faydası olmayacaktır.

Q9400 bile bu oyun için yeterli değil LGA775 platformunda. En az üçüncü nesil i3 gerekiyor ya da ikinci nesil İ5.

Niye böyle bulamadım.

2 GB RAM.

Öncelikle, yeni driverlar sıkıntı çıkarmış olabilir, firmaların, eski kartların gücünü yeni driverlarla düşürdüğünü biliyoruz, işlemci her halükarda değişmeli, Q8200, Q8300, Q8400 ve Q9400 gibi, 100 liraya bulunabilen Quad Core işlemcilere geçmenizde fayda var. Her ne kadar Dual Channel bozulsa da, bir 4 GB modül ekleyip, RAM'i 2+4 şeklinde 6 GB'a çıkarmanız, sorunlarınızın üstesinden gelecektir. İyi günler dilerim. Biraz kese açılacak ama yapacak bir şey yok :)

Son düzenleme:
Q6600 ile 60-90 FPS arası alıyorum.

FPS önemli değil zira ben de 55 - 80 FPS alabiliyorum. Önemli olan oyun sırasında işlemci kullanımı; Q9400 bile işlemci isteyen oyunlarda yetersiz kalıyor tek çekirdek performansı iyi olmadığı için. Valorant'ta işlemci kullanımı sürekli %80 - 100 oluyor.

Çünkü RAM'in çok az ve sistemin oldukça eski. Muhtemelen izlediğin videolardaki sistemlerin işlemcileri iyi, o yüzden 60 FPS alıyorlar.

Valorant işlemci ve RAM'e çok duyarlı bir oyun. Sistemini komple elden geçirmen gerekiyor. Ekran kartını istediğin kadar yükselt, bir faydası olmayacaktır.

Hocam videoyu çeken kişinin işlemcisi AMD Athlon II X4 640.
8 GB RAM'i var mediumda 60 üstü FPS alıyor.

Geri
Yukarı