HD 6670 fanı açılışta iki kere çalışıyor

B.c.p.58

Hectopat
Ekran kartım HD 6670 sistemi yeni topladım. Hiç böyle sorunum yoktu. Ekran kartı macunu değişince bilgisayar açılışta 2 kere fanlar dönüyor ve hızlanıyor, yavaşlıyor. 4-5 saniye arayla bu işlemi yapıyor. Başka bilgisayarda denedim gene aynı sorun. Bu sefer sürekli dönüyor ama 5 saniye aralıklarla yavaşlıyor, hızlanıyor. Bunun sebebi neden kaynaklı olabilir?

Ekran kartım HD 6670 sistemi yeni topladım. Hiç böyle sorunum yoktu. Ekran kartı macunu değişince bilgisayar açılışta 2 kere fanlar dönüyor ve hızlanıyor, yavaşlıyor. 4-5 saniye arayla bu işlemi yapıyor. Başka bilgisayarda denedim gene aynı sorun. Bu sefer sürekli dönüyor ama 5 saniye aralıklarla yavaşlıyor, hızlanıyor. Bunun sebebi neden kaynaklı olabilir?

Dragon Center indir oradan fan hızını ayarlayabilirsin ben öyle yapıyorum
Oyuna girince maximum performance
İnternette gezinirken slient e alıyorum bayağı sessizlik oluyor

Bilgisayar ilk açılırken böyle yapması normal olabilir açıldıktan sonra fan normal hızında dönmeye devam ediyor mu?

Fan hızları normale donuyor ama böyle tekde yapması gerekmiyormu her şeyi 2 kere aynı ses gelıyor.
Dragon Center indir oradan fan hızını ayarlayabilirsin ben öyle yapıyorum.
Oyuna girince maximum performance.
İnternette gezinirken slient e alıyorum bayağı sessizlik oluyor.

Ekran kartım biraz eski oldugu için desteklicegini sanmıyorum.

Bir problem olduğunu sanmıyorum bilgisayar boot edene kadar fanlar durup hızlanabiliyor. Yine de diğer arkadaşların da yorumunı bekleyebilirsiniz.

Ben HD5750 ve HD6850 kullandığımda da böyle yapmıştı birkaç kere, normaldir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı