Çözüldü HD 6790 sistemde Minecraft Java 1.18.1'de ani FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

PeluşPenguen

Hectopat
Yer
Артём
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi(1.Sınıf)
RAM
8 GB
Ekran kartı
AMD Radeon HD 6790
Anakart
Asus M5A78LM-USB3
İşlemci
AMD FX 6300
Minecraft Java 1.18.1 sürümünde oyunda hareket etmeye başladığım anda 20-30 FPS alıyorum. Hareket etmeyi durdurunca geri 50-60'a yükseliyor bunun sebebi nedir? Çözümü var mı? Oyun orijinal, VSync kapalı ya da açık olması sorunu çözmüyor.

Çözüm
Kullandığım RAM bu hocam.

Bu video iyi anlatıyor. Sadece benim demiş olduğum ayarlar öyle kalsın. V-Sync kapalı olmalı. Onun için FPS limitini sınırsız yap videodaki gibi. RAM'ine bakıyorum şimdi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
OptiFine veya Sodium kurmayı dene.

Eki Görüntüle 1289123

1.17'de durum aynı. 1.16'yı deneyeceğim.

1-OptiFine kurmamışsın yani tam olarak istenilen ayarları yapamayız.
2-ayarların sanırım varsayılanda. Ufak bir ayarlamaya çok daha yüksek alabilirsin.
İlk olarak OptiFine kur. Ben bekliyorum.
Hangi ayarları yapacağını anlatmak uzun sürüyor. İstersen bir video atarım veya AnyDesk ile bağlanıp yapabilirim.

Ha bir de ekran kartını küçümseme 80 FPS'ten düşmeyecek şekilde GTA V oynayabilirsin. Not: 720P'de. 1080P'de ortalama 60 FPS veriyor.

Ciddi misiniz? HD 7470 de GTA 5'i 40 FPS oynatmıyor. HDD 6790 nasıl oynatsın 80 FPS?

Benchmark testlerinden konuşuyorum hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

1-OptiFine kurmamışsın yani tam olarak istenilen ayarları yapamayız.
2-ayarların sanırım varsayılanda. Ufak bir ayarlamaya çok daha yüksek alabilirsin.
İlk olarak OptiFine kur. Ben bekliyorum.
Hangi ayarları yapacağını anlatmak uzun sürüyor. İstersen bir video atarım veya AnyDesk ile bağlanıp yapabilirim.

Modu kurdum şimdi ne yapmam gerekli?
Video linki atabilirsiniz.

Benchmark testlerinden konuşuyorum hocam.
Hocam adamın sistemine bakın 16 GB ram Ryzen 5 1600 var. Hocamınzın sisteminde
AMD FX 6300 işlemci
8 GB ram var. 80 fps alması mümkün değil.

i7 3770K
12 GB ram
HD 7470M
Sistemde bile 50 fps in üstüne çıkmıyor oyun.

Geri
Yukarı