Minecraft Java 1.18.1'de ani FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 10

yigitcakir8

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
AMD Radeon HD 6850
İşlemci
i5 6500k
Merhaba. Minecraft 1.16.5'de 150-300 FPS arası oynarken 1.18.1'de 50-90 FPS arasında oynuyorum fakat akıl almaz derecede drop yiyorum. Her hareket ettiğimde 30-40'a düşüyor. OptiFine ile oynuyorum ve orijinal oyun.

Merhaba. Minecraft 1.16.5'de 150-300 FPS arası oynarken 1.18.1'de 50-90 FPS arasında oynuyorum fakat akıl almaz derecede drop yiyorum. Her hareket ettiğimde 30-40'a düşüyor. OptiFine ile oynuyorum ve orijinal oyun.

Sürüm arttıkça oyunda ağırlaşıyor. 10. nesil i7'li sistemler bile zorlanıyor yer yer.
Sürüm düşürmeyi deneyin.

OptiFine kurun.

Minecraft optimizasyonu çöp bir oyun. Forge 1.18.1 kurun ve Chunk ayarını 16'ya getirin.

Forge, mod çalıştırma eklentisidir. FPS ile ne alakası var? Ayrıca beraberinde daha ağır bir RAM tüketimi olacağından oyunu daha da yavaşlatacaktır.

OptiFine kurun.

Forge, mod çalıştırma eklentisidir. FPS ile ne alakası var? Ayrıca beraberinde daha ağır bir RAM tüketimi olacağından oyunu daha da yavaşlatacaktır.

OptiFine kurun.

OptiFine mı? Neyse tamam okumamışsın galiba konuyu.

Ilk önce merhaba. Yaşadığınız sıkıntı ben dahil birçok oyuncuda yaşanmakta Minecraft Java optimizasyonu kötü bir oyun olduğu ıçin ve oyunun sürümü yüksek olduğu ıçin bu tarz sorunları yaşıyorsunuz. Eğer FPS droplar çok uzun sürüyorsa yere bakıp ESC ıle mousenizi sağa sola sallayın en kolay yöntem budur tabii gecicidir. Bunun dışında bunu yapmak ıstemiyorsanız FPS Boost eklentiler kullanabilirsiniz. Iyi oyunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı