HD 6870 ekran kartının sürücüsü indirildikten sonra DVI portu çalışmıyor

Frtxxx

Centipat
Daha fazla  
RAM
12 GB
SSD veya HDD modeli
120 GB SSD, 1 TB ve 500 GB HDD
Ekran kartı
HD6870
Anakart
H81 casper
İşlemci
i7 4790K
Herkese selam, eski bir AMD ekran kartı almıştım kısa süreliğine idare etsin diye HD 6870 idi. Bu kart driver güncellemesini direkt olarak Driver Booster'dan yaptım, koskoca Intel yonga seti mi ne yazıyordu driver güncelleme yerinde. (islemcimin driverini daha yeni guncellemistim zaten karti takmadan once o yuzden onu guncelledigini sanmiyorum) ama yine de guncelledim dusunmeden, goruntu gitti bir daha gelmedi o kart uzerinden fakat taktigim her ekran kartinin DVI portundan goruntu alamiyorum ya da direkt islemciden de DVI portuyla goruntu alamiyorum, normalde alabiliyordum ayrica kartin baska portlarini denemedim HDMI ve DisplayPort var ekstra olarak onlar tahminimce calisiyor, ayrica ekran kartı da calisiyor. Cipin isindigini falan hissedebiliyorum, baska bir sorunu var ki bilemem. Ekran karti uzmani değilim, nasıl geri duzeltirim bilen var mı?

Driver Booster falan kullanmayın. Güvenli Mod'da DDU ile kaldırıp sitesinden yükleyip deneyin.
Catalyst kurabilirsiniz.

Driver Booster falan kullanmayın. Güvenli Mod'da DDU ile kaldırıp sitesinden yükleyip deneyin.
Catalyst kurabilirsiniz.

DDU kullanarak driverlari sildim. Once AMD, sonra NVIDIA, ardindan Intel olarak fakat internete baglandigim an Windows driver kuruyor otomatik olarak ve bunu kapatmama ragmen kuruyor. Kurdugu gibi DVI portu kalici olarak kapaniyor. Tekrar DDU ile ayni islemi yapmam gerekiyor. Şu an ekran kartini değil de DVI portunu kullanabilsem yeter benim icin. VGA kablom cok kalitesiz, renk kaymasi yasatiyor. DVI'in yazilimsal bir hata olduguna emin oldugum icin de hem bosuna yeni VGA kablosuna para vermeyi hem de onu 3 5 gun beklemeyi istemiyorum.

Engelleyip deneyin.

Engelleyip deneyin.
Yaptim oyle de olmadi yine de guncelliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı