HD 6870 Nasıl gider ?

NirvanA1

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Okula giden kurbanlık koyunlardan(LİSE)
Şimdilik yeni sistem alamıyacağım. Onun için ugrade düşünüyorum. 1 tane HD 6870 ile World Of Tanks adlı oyunu bütün özellikler açıkken 1920x1080 de oynuyabilir miyim ? Bu kart ile ortalama kaç FPS vericektir ? Bir de kaç W PSU almam lazım? Ortalama kaç TL'ye mal olacak ?

Sistemim:

dbfuk.png

dbftr.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki arkadaşlar, bu kartın Powercolor markasını mı yoksa XFX markasını mı tercih edersiniz? Kaç W PSU lazım, Crossfire önerir misiniz, Casper marka kasaya sığar mı (bildiğiniz i7 işlemcinin yanına 6510 grafik kartı koyan firma) ?

6870 işini görecektir. 450W 500W bir PSU yetecektir. XFX hakkında bir bilgim yok. Powercolor alabilirsin. Fiyat ise tahminim 650 TL civarında bir şey tutacaktır. Ama bana sorarsan HD 7770 de tercih edebilirsin. Sonuçta yeni nesil bir kart.

İki marka da aşağı yukarı aynı kaliteye sahip. İkisinin de kitlesi belli, alıcısı belli...

XFX almanı tavsiye ediyorum çift fanlı bulursan. Sığma sorunu olmaz PSU'ya bi bakman lazım en az 450-500W olmalı. Fiyatıda o kadar yok ama HD 6870, 7770'den daha performanslı ve daha uygun almalısın bence. 350-400 TL civarı bir şeydir fiyatı.

Evet tek fanlı, ama soğutma konusunda yeterlidir en azından. Ve GB miktarını 1'e indirmişler. En doğrusunu yapmışlar. Bu da fiyatı biraz ucuzlatır tabii :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı