Çözüldü HD 6870 sistemde Windows 10 logosundan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zafer Erdem

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Patriot Burst 120GB
Ekran kartı
AMD Radeon HD 6870
Anakart
GIGABYTE 880GA-UD3H AMD AM3 DDR3
İşlemci
AMD Phonem İİ X4 965
Merhaba, masaüstü bilgisayarı biraz kullandıktan sonra kendi kendine ekran gitti. Ama o anda halen kasa çalışıyordu. Bende yeniden başlatmayı denedim ama sonuç alamadım. Bazen ara ara ekran 1 saniyeliğine geliyor ama görüntü net değil biraz bozuk. Ekran kartı ve işlemci sıcaklığı hep düşüktü yani bilgisayar hiç ısınmıyordu. Konu ile alakalı ne yapabilirim?

PSU modeli nedir? Bir de RAM'leri denediniz mi?

Söylemeye korkarım ancak bu kartlar biraz fazla ısınabiliyorlar. Belki de ekran kartından kaynaklı olup olmadığını öğrenmek için kartı çıkarıp çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Söylemeye korkarım ancak bu kartlar biraz fazla ısınabiliyorlar. Belki de ekran kartından kaynaklı olup olmadığını öğrenmek için kartı çıkarıp çalıştırmayı deneyebilirsiniz.
Kartı çıkarıp çalıştırmayı denedim, lakin bu sefer hiçbir görüntü vermedi. Yani Windows logosunu bile açmadı. Ek olarak dediğiniz gibi bu kartlar fazla ısınıyor yalnız ben sürekli kontrol ediyordum oyunlarda maksimum 55- 60 dereceyi görüyordu.

Kasanızı yakın bir zamanda bir halı tarzı yünlü bir ortamda tamir ettiğiniz veyahut oraya koyduğunuz oldu mu? Oldu ise bilgisayarın fişini çekin ve güç düğmesine birkaç kez basın. Belki statik elektrik almış olabilir.

Kasanızı yakın bir zamanda bir halı tarzı yünlü bir ortamda tamir ettiğiniz veyahut oraya koyduğunuz oldu mu? Oldu ise bilgisayarın fişini çekin ve güç düğmesine birkaç kez basın. Belki statik elektrik almış olabil

Kasanızı yakın bir zamanda bir halı tarzı yünlü bir ortamda tamir ettiğiniz veyahut oraya koyduğunuz oldu mu? Oldu ise bilgisayarın fişini çekin ve güç düğmesine birkaç kez basın. Belki statik elektrik almış olabilir.
Dediğiniz işlemi yaptım ama bir sonuç alamadım. Sadece açılırken başlıkta da belirttiğim gibi biraz böyle bozuk pixel görüntüsü veriyor saniyelik.

Dediğiniz işlemi yaptım ama bir sonuç alamadım. Sadece açılırken başlıkta da belirttiğim gibi biraz böyle bozuk pixel görüntüsü veriyor saniyelik.

Sorunun ekran kartı olabileceğini sanıyorum. İmkanınız varsa içini açıp termal macun ve temizlik yapmanız yararlı olabilir. Eğer o da olmazsa bir bilgisayarcı ile görüşüp karta baktırabilirsiniz.

Sorunun ekran kartı olabileceğini sanıyorum. İmkanınız varsa içini açıp termal macun ve temizlik yapmanız yararlı olabilir. Eğer o da olmazsa bir bilgisayarcı ile görüşüp karta baktırabilirsiniz
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi olmazsa kartı bilgisayarcı arkadaşa göstereceğim. İyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı