HD 6990 vs. GTX 1050 Ti

HD 6990 vardı bir ara bende. Arkadaşımdan gelmişti tabii ki de bozuk olarak. Tamir etmeyi 3 haftada başardım ancak tamir ederken 2 PSU'nun besleme yuvaları yandı.

4 sene boyunca sorunsuz kullandım çok güzel değerleri vardı sonra sattım.

Kart çok güzel ama güç tüketiminde dağlar kadar fark var.

GTX 1050 TI alın pişman olmazsınız.

HD 6990 vardı bir ara bende. Arkadaşımdan gelmişti tabii ki de bozuk olarak. Tamir etmeyi 3 haftada başardım ancak tamir ederken 2 PSU'nun besleme yuvaları yandı.

4 sene boyunca sorunsuz kullandım çok güzel değerleri vardı sonra sattım.

Kart çok güzel ama güç tüketiminde dağlar kadar fark var.

GTX 1050 TI alın pişman olmazsınız.
Sence hd 7970 de yaparmı ?

Sizce hangisi? Bir tane adamdan HD 6990 buldum zamanında amiral gemisi bir ekran kartıymış hem de 2 GPU bulundurmakta ve adam onu koleksiyon olarak saklıyormuş ve bir de milli ekran kartımız GTX 1050 Ti var. Sizce hangisi daha daha güçlü?
HD 6990 fiyatı =750 TL.
GTX 1050 Ti =850 TL.

GTX 1050Tİ, 7970'i geçiyormuş. 6990'ı da geçer büyük ihtimalle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizce hangisi? Bir tane adamdan HD 6990 buldum zamanında amiral gemisi bir ekran kartıymış hem de 2 GPU bulundurmakta ve adam onu koleksiyon olarak saklıyormuş ve bir de milli ekran kartımız GTX 1050 Ti var. Sizce hangisi daha daha güçlü?
HD 6990 fiyatı =750 TL.
GTX 1050 Ti =850 TL.
HD 6990 dediğin kart tam 375W TDP değerine sahip. 850W altı bir PSU ile sorunsuz çalışacağını sanmıyorum. Tabi bir de soğutması mükemmel değilse deli gibi ısınacaktır. Çift GPU ise birkaç oyun dışında hiç işine yaramayacak bir şey.

1050Ti al derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu arada Ti serisi değil normal gtx 1050'den bahsediyorum hd 7970'e overclok yaparım gtx 1050 ti'da geçer

Sence hd 7970 de yaparmı ?
HD serisi ekran kartı bu dönemde alınmaz. Hem çok eskidi, hem mimarisi çok eski olduğu için güç tüketimi de çok fazla olacaktır. Kart eski olduğu için, yakın sürede arıza çıkarma olasılığı da muhtemel.

Daha güncel kartlar alınmalı.

HD 7990 denen kart aslında 2 tane HD 7970 GPU barındıran bir kart gibi bir şey. Performans olarak özellikle CF destekli oyunlarda çok iyi performans gösterir, RX570 gibi kartları bile geçebilir ama 375W TDP bir kartı sırf bu yüzden almazdım 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı