HD 7350 kartı arızalı mı?

BÜNYAMİN7474

Hectopat
Daha fazla  
Beyler selam benim PC bayağıdır kullanmıyordum ve açayım dedim bugün ama ekranda çizgiler kaymalar ve bir süre sonra donup kaldı ekran kartı bozulmuş olabilme ihtimali üzerine ekran kartını söküp onboart olarak çalıştırdım ve açıldı normal 2-3 dk sonra aynısı oldu ve kapatmak zorunda kaldım. Sorum şu, kesin ekran kartı mı bozuk? Yoksa başka bir sıkıntı mı var?
Sistem=
Esonic B75fel yeni.
DDR3 6 GB RAM 1333MHz nanya elexır.
AMD Radeon HD 7350 ekran kartı 1GB.
pentium g2030 işlemci
Seagate HDD 500GB.
250W PSU Casper.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-06-01 at 13.47.16.jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-01 at 13.47.16.jpeg
    185,4 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
RAM arızası da olabilir, HDD arızası da olabilir, anakart arızası da olabilir. Dediğiniz gibi ilk başta ekran kartı sıkıntılı gibi duruyor fakat ekran kartsız da aynı sorun olabildiğine göre başka yerde aramak lazım sıkıntıyı.

Beyler selam benim PC bayağıdır kullanmıyordum ve açayım dedim bugün ama ekranda çizgiler kaymalar ve bir süre sonra donup kaldı ekran kartı bozulmuş olabilme ihtimali üzerine ekran kartını söküp onboart olarak çalıştırdım ve açıldı normal 2-3 dk sonra aynısı oldu ve kapatmak zorunda kaldım. Sorum şu, kesin ekran kartı mı bozuk? Yoksa başka bir sıkıntı mı var?
Sistem=
Esonic B75fel yeni.
DDR3 6 GB RAM 1333MHz nanya elexır.
AMD Radeon HD 7350 ekran kartı 1GB.
pentium g2030 işlemci
Seagate HDD 500GB.
250W PSU Casper.
Hocam ekran kartını sökün onboard a takın vga kablosunu. Yine bişey değişmesze ekranınızda sorun olabilir.

RAM arızası da olabilir, HDD arızası da olabilir, anakart arızası da olabilir. Dediğiniz gibi ilk başta ekran kartı sıkıntılı gibi duruyor fakat ekran kartsız da aynı sorun olabildiğine göre başka yerde aramak lazım sıkıntıyı.
Onboard olarak 2-3 dakika sonra da aynısı oldu demiş yani ekran kartında sıkıntı yok gibi.

Geri
Yukarı