Sistemin ekran kartı arızalı mı?

nevale31

Hectopat
Yer
Saratov
Arkadaşlar oyun performansında sıkıntı yok ama;
Wolfteam oynarken 8-8'de ( yani oda dolu olunca ve grafik ayarı düşükte ) hafif bir titreme sorunu var. FPS yüksek olsa da kasıyormuş hissi veriyor.
Far Cry serisinin tüm oyunlarında FPS sorunu var, düşük - orta - yüksek karışık ayarlarda oynuyorum yoksa FPS kasabaların içinde, Battle'da düşüyor. FC3, FC4, FC5 fark etmez. Dying Light'ta da bazı yerlerde düşüyor.
The Forest çok oyunculu oynarken FPS hafif takılıyor.
Aklıma gelenler bunlar. Ha bir de pikselleşme sorunu var. Hemen hemen her oyunda oluyor, gölgelik kısımlarda biraz daha belli oluyor, uzak çizimler yüklenirken belli oluyor. Oyun fark etmez. Belli olmayabilir ama;

5.PNG

55.PNG

Yukarıdaki fotoğraf Sea of Thieves'ten. Cannon ile kendimi uçurduğum da adaya düştüm ve çimenler bu şekilde oldu. Ve milisaniye sonra düzeldi. Yani çizimler geç yükleniyor gibi.

düzeldi.PNG

Ama genel olarak ekran kartımdan memnunum neden kaynaklanıyor anlamış değilim. Pikselleşme sorunu her oyunda var. Ekran kartı bozuk olsa oyun oynarken " vikyuşınyutnıyukjölyujl " yaparak ortadan çizgi geçer pembe, sarı vs ve mavi ekran verir.

İşinize yarayacak bilgiler;
1600X900 çözünürlüğünde oynuyorum, evet sanırım FC oyunlarında darboğaz yapıyor 900P'de.
HDMI to DVI dönüştürücü ile kullanıyorum.
Monitör çok eski, HP 2011X.
Düşük grafik, yüksek grafik fark etmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
21.5", 1600X900. 60 Hz. SSD, XPG SX6000PRO 512 GB M.2 SSD.

Anakartınız? Bir de bana sorarsanız monitörden oluyor, çünkü bende 24 inç 1080P monitör var piksel saydırıyor olabilir, büyük olduğu için sizde de çözünürlüğe oranla büyük, bence ondan kaynaklanıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı