HD 7500/7600 Laptop Grafik ve Performans düşüşü

aras55

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Format attıktan ve driverları yükledikten sonra oyun oynarken gayet iyi performans alıyorum ancak aradan bir ay geçtiğinde grafik performansı garip bir şekilde düşmeye başlıyor. Belli aralıklarla CCleaner ile bilgisayarı temizliyorum ve temp, %temp% klasörlerini de temizliyorum.
Acaba ekran kartının da cache klasörleri olup bir yerde birikiyor mu ve bunları temizlemek gerekiyor mu? Neden grafikler ağırlaşıyor anlam veremiyorum. Ekran kartını AMD sitesinden indirip kuruyorum fakat indirdiğim driverlar acaba masaüstü bilgisayar için olabilir mi? Laptop için ayrı bir driver kurmak gerekiyor mu?
Sistem bilgileri.

Adsız.png

Ekran kartı AMD Radeon HD 7610M.

Adsız2.png

Ekran kartı için kullandığım driver burada Windows 8.1 - 64-bit Edition Crimson Edition beta kullanıyorum. Catalyst software Suite kullanığımda da durum aynı.
Windows 10 denedim ancak sistemi yoruyor en iyi şekilde Windows 8.1 ile çalışıyor.
CS:GO aldığım FPS ise 45-110 arası değişiyor.
Örnek vermek gerekirse yeni formattan sonra aşıdaki model hareketleri akıcı ancak aradan birkaç hafta değiştiğinde bu modelin hareketleri kasmaya başlıyor :)

indir.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'in az ve HDD varsa SSD almanı tavsiye ederim günümüz için 4 GB çerez gibi artık bazen 8 GB RAM bile yetmiyor ayrıca Windows 10 Single Language kullan daha hafif kastırmaz.

RAM'in az ve HDD varsa SSD almanı tavsiye ederim günümüz için 4 GB çerez gibi artık bazen 8 GB RAM bile yetmiyor ayrıca Windows 10 Single Language kullan daha hafif kastırmaz.
Laptopun sitesinden baktım burada

Sistem belleğistandart : 4096 (1 adet) MB
maksimum genişleme : 8,192 MB
teknoloji : DDR3 RAM (1.333 MHz)

Sanırım bir 4GB ram daha ekleyebiliyorum SSD yok şuan eğer bunları eklersem sorun çözülür mü sizce? sanırım bunlarda grafik performansını etkiliyor sadece ekran kartıyla alakalı değil öylemi

Laptopun sitesinden baktım burada

Sistem belleğistandart : 4096 (1 adet) MB.
maksimum genişleme : 8,192 MB.
teknoloji : DDR3 RAM (1.333 MHz)

Sanırım bir 4 GB RAM daha ekleyebiliyorum SSD yok şu an eğer bunları eklersem sorun çözülür mü sizce? Sanırım bunlarda grafik performansını etkiliyor sadece ekran kartıyla alakalı değil öyle mi?

Evet ekran kartınız yeterli sadece RAM'dan dolayı drop yiyorsunuz ayrıca 1 saat boyunca oynayıp sistem sıcaklıklarını söyler misiniz?

Evet ekran kartınız yeterli sadece RAM'dan dolayı drop yiyorsunuz ayrıca 1 saat boyunca oynayıp sistem sıcaklıklarını söyler misiniz?
Kontrol etmiştim iyi bir macun aldım ancak sahtesini göndermişler Trendyol üzerinden onu kullanıyorum suan sıcaklık değerleri oyunda 80 leri geçmiyor havalarda sıcak olduğundan dolayı ancak hemen fanın hava çıkış kanalına usp mini fan koydum ve laptopun alt kasasını söktüm hava çıkışı daha fazla olsun diye pek ısınmıyor oyun bilgisayarıda değil sonuçta

Şimdi ram araştırmaya başladım 4gb 1333hz almam gerekiyor değil mi? 4gb 1600hz olanlarıda var

Kontrol etmiştim iyi bir macun aldım ancak sahtesini göndermişler Trendyol üzerinden onu kullanıyorum şu an sıcaklık değerleri oyunda 80leri geçmiyor havalarda sıcak olduğundan dolayı ancak hemen fanın hava çıkış kanalına USP mini fan koydum ve laptopun alt kasasını söktüm hava çıkışı daha fazla olsun diye pek ısınmıyor oyun bilgisayarıda değil sonuçta.

Şimdi RAM araştırmaya başladım 4 GB 1333Hz almam gerekiyor değil mi? 4 GB 1600Hz olanları da var.

Maksimum 1333 MHz destekliyor 1600 MHz alsanız bile 1333'e sabitler ayrıca mümkünse aynı RAM'den alın sıkıntı çıkabiliyor.

Teşekkür ederim. SSD öneriniz var mı makul bir fiyata.

Tabii ki SSD olarak kaç GB istersiniz? Eğer çok hız meraklısı değilseniz Windows'u SSD'ye kurar HDD'yi depolama olarak kullanırsınız.
SanDisk SSD Plus SDSSDA-240G-G26 2.5" 240 GB SATA 3 SSD Fiyatları ve Özellikleri 240 GB işinizi görecektir eğer pahalı derseniz 120 gb modelini alın ama sizin yerinizde olsam 240 gb alırdım 120 gb 200 tl 240 gb 290 tl buda 120 gb modeli https://www.google.com/aclk?sa=l&ai...DdWszNCg1yjRsBvzYcQBk3OYFryBuz-IaAh6IEALw_wcB

Yeni konular

Geri
Yukarı