HD 7570 iyi mi?

Eski ati ekran kartlarında şöyle bir sorun yaşamıştım. Battlefield 1 multi oynuyordum ve ekran tak dedi gitti. Bilgisayarım çalışıyordu ama ekran asla gelmiyordu onboard bile işe yaramıyordu. Ve onun ayarında 2 farklı kartta daha bu hatayı gördüm ( çok yakın arkadaşlarım vasıtası ile ),
yani demem o ki, kartı al, ama oyun oynarken ekranın giderse WTF' lara gelme, yukarı dada dediğim gibi kart iyidir. Pubg, GTA V gibi oyunları Orta 1080 oynarsın, Fakat son dönem çıkan oyunlar için tabi yetersizdir.

Ama bu ekran kartı HD 7570.
Peki işlemcim nasıl yeterli mi?
Benchmarktan baktım i5 2400'den güçlü ama i5 3570 benim işlemciden %10 daha güçlü.
Arkadaşlar şimdi bu ekran kartının üstündeki fan sonradan takılmış yani orijinal değil şimdi bende Gigabyte GT420 bir ekran kartı var onun üstündeki fanı takmak istiyorum sizce soğutma güç farkı olur mu yani takmamı önerir misiniz bir de GT420 ekran kartının fanının üstünde plastik bir kap olduğu için daha hoş görünüyor sizce takmalı mıyım?

Son düzenleme:
Ama bu ekran kartı HD 7570.
Peki işlemcim nasıl yeterli mi?
Benchmarktan baktım i5 2400'den güçlü ama i5 3570 benim işlemciden %10 daha güçlü.
Arkadaşlar şimdi bu ekran kartının üstündeki fan sonradan takılmış yani orijinal değil şimdi bende Gigabyte GT420 bir ekran kartı var onun üstündeki fanı takmak istiyorum sizce soğutma güç farkı olur mu yani takmamı önerir misiniz bir de GT420 ekran kartının fanının üstünde plastik bir kap olduğu için daha hoş görünüyor sizce takmalı mıyım?
Soğutma gücü olayından pek anlamadığım için bilgi veremeyeceğim. Ama grafik kartına termal macun sürmeyi unutma. Öte yandan UserBenchmark: AMD HD 7950 vs Nvidia GTX 1050-Ti şuradan karşılaştırma yaptığımda 1050 ti ile aralarında dağlar olmadığını görmekteyim. Üstelik Fps değerleride muazzam. İşlemcin 2. nesil olduğu için biraz alt segment kalmış. Mümkünse eski ama güçlü işlemcilere geç mesela ben hala 4790k kullanıyorum. Bırakamadım namussuzu 🤣 🤣

HD7570'i taktım Fortnite'de GT420 de %50 3D çözünürlükte 50-80 FPS arası alıyordum şimdi ise %65 3D çözünürlükte bile 120 FPS sabit alıyorum Valorant'ta 50-75 FPS arası alıyordum şimdi ise 100-144 FPS arası alıyorum gerçektende çok FPS farkı oldu performans artışı gözle görülür bir şekilde arttı.
İlgi ve alakanızdan dolayı size çok teşekkür ediyorum iyiki varsınız.

Geri
Yukarı