HD 7770 Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunu

gcb1903

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Sapphire Hd 7770 aldım. G3258, H81M Pro-VD anakart, 500w Cooler Master psu var.

Hd 7770 takınca ekrana görüntü gelmiyor. Kesinlikle ne anakart üzerindeki vga çıkışından ne de ekran kartı üzerindeki dvi çıkışından görüntü alamıyorum. Ekran kartının 6 pin güç girişini söküp pc'yi yeniden başlatınca anakartın üzerindeki vga çıkışından görüntü geliyor. Sistem açıkken 6 pin gücü ekran kartına takıp yeniden başlatıyorum. Yine anakartın üstünden görüntü alabiliyorum sadece. Aygıt yöneticisinden Intel Hd grafik devre dışı bırakıp yeniden başlatınca ancak bu şekilde hd 7770 üzerinden görüntü geliyor. Sorunsuz çalışıyor böyle yapınca. Ama sistemi kapatıp açınca her şey başa dönüyor. Bütün yaptıklarımı baştan yapmam gerekiyor Hd 7770 çalışsın diye. Anakartın ve ekran kartının bios sürümleri güncel bu arada kontrol ettim. Bios pilini çıkartıp bios resetledim o da işe yaramadı.

İntel Hd grafiği tamamen nasıl devre dışı bırakabilirim? Aygıt yöneticisinden devre dışı bıraksam da söylediğim yöntemi yapmadan Hd 7770 üzerinden görüntü alamıyorum. Amd sistem var bir de onda anakart üzerinde görüntü çıkışı olmadığı için direk açılıyor Hd 7770. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Bu sorunu nasıl çözeceğim bilemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı