HD 7850 Crossfire

Yusuf Yıldız

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet arkadaşlar elimde bir tane hd 7850 ekran kartı var.Ben bunun performansından pek memnun değilim zira bazı oyunlarda kasmalar yapabiliyor.Ben bir tane daha hd 7850 alıp crossfire yapmalımıyım ? Sizlerden düşüncenizi almak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Crossfire yapmak sana ne kadara mâl olacak. Düşün bence eğer arada çok ciddi farklar olmuyorsa elindeki kartı satıp HD 7970 gibi bir alternatif üret kendine. Tabi bütçeni aşmıyorsa.

Tek kart kullanmak her zaman daha iyidir. Yüksek performans istiyorsanız ve bütçeniz yeterli gelirse GTX 770/760 ekran kartlarından alabilirsiniz.

Evet arkadaşlar elimde bir tane hd 7850 ekran kartı var.Ben bunun performansından pek memnun değilim zira bazı oyunlarda kasmalar yapabiliyor.Ben bir tane daha hd 7850 alıp crossfire yapmalımıyım ? Sizlerden düşüncenizi almak istedim.

İki 7850'den alacağın performans anakartına bağlı olarak değişir. Eğer anakartında 2 tane PCI-E X16 slotu varsa tabiki iyi olur ama biri PCI-E X16, diğeri PCI-E x4 ise çok fazla bir performans göremezsin, almaya değmez.

Arkadaşlar yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.Benim için en mantıklı çözümün crossfire olacağı kararına vardım nedeni ise önerdiğiniz kartlara yeterli bütçemin olmaması.Bu arada iyi performans için 2 slotunda X16 olması gerekmiyomuş biri X16 olup diğeri X4 olabilirmiş.Bu forumda okuduğum bir konuda görmüştüm.Hepinize tekrar teşekkür ederim.

İyide, bir slotun x16 diğeri x4 alırsan 2. aldığın karta verdiğin paranın karşılığını alamassın ki hiç. İşine yarayacaksa al cidden, donanım olarak geliştirme yapsan bile önemli olan şey pratikte faydasını görmektir.

Sen öyle diyorsun ama biri X16 olur diğeri X4 olursa %5 performans kaybı olurmuş.%5 ile pek bir zarar ediceğimi sanmıyorum.

Performans artışı 2 katına çıkmaz. Ben de yukarıdaki arkadaşlara katılıyorum. 7850 güncel bir kart kolaylıkla satabilirsiniz hatta yeni kartı da ikinci elden temiz düşürebilirseniz dadından yinmez.

Bendeki kartı yeni almamış olsaydım böyle birşeyi kesin düşünürdüm ancak satma veya iade gibi bir şansımda yok çünkü kartın kutusunu ailem çöpe atmış.Bu olayda bana crossfire yapmaktan başka çare bırakmıyor.Peki kartı başka türlü iade etme şansımız varmı ? Eğer var ise hemen vatana geri iade edip üstüne para katıp daha iyi bir ekran kartı alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı