Çözüldü HD 7850 düşük kullanım

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EyupTRHd

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sistemim Xeon X3440, 8 GB RAM ve HD 7850. ekran kartı kullanımım %60'ı geçmiyor. Ortalama %30 kullanıyor ve düşük FPS alıyorum oyunda. FurMark testinde %99 kullanıyor orada sorun yok. Oyunda diye düşünebilirsiniz oyun Dying Light ve crack değil Steam'den kullanıyorum. Başka oyunlarda da bu sorun devam ediyor. Isınma diyecekler olabilir ısılar normal 60 dereceyi geçmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Driverı güncelledim düzeldi. Daha önce de güncellemiştim düzelmemişti o yüzden konuyu açtım, ama bu sefer güncellediğimde düzeldi.
Hocam bir sorum var, aynı bilgisayarı almayı düşünüyorum Valorant veya oynadiginiz oyunların FPS değerlerini yazar mısınız?

Valorant'a bu ekran kartıyla bakmadım. Ama bundan daha kötü bir ekran kartıyla 60 FPS üstü alıyordum. GTA V Very High 1366x768 de 60 FPS üstü alıyorum. İnternettende testlere bakabilirsiniz depolamam az olduğu için fazla oyun yok bende. Eğer bu sistemi toplayacaksanız yaptığım rehbere göz atmanızı tavsiye ederim.

Edit: Anakart seçiminde belirttiğim gibi ASUS veya Gigabyte dışında almayın. ASUS kısmında H55M LX modelini almayın.

Valorant'a bu ekran kartıyla bakmadım. Ama bundan daha kötü bir ekran kartıyla 60 FPS üstü alıyordum. GTA V Very High 1366x768 de 60 FPS üstü alıyorum. İnternettende testlere bakabilirsiniz depolamam az olduğu için fazla oyun yok bende. Eğer bu sistemi toplayacaksanız yaptığım rehbere göz atmanızı tavsiye ederim.

Edit: Anakart seçiminde belirttiğim gibi ASUS veya Gigabyte dışında almayın. ASUS kısmında H55M LX modelini almayın.
Gigabyte anakartı alıcam. Bütçem kısıtlı olduğu için ekran kartını R7 370 düşünüyom, 900 TL bir fiyatı var. Hangi kasayı kullaniyoz?

Gigabyte anakartı alacağım. Bütçem kısıtlı olduğu için ekran kartını R7 370 düşünüyorum, 900 TL bir fiyatı var. Hangi kasayı kullaniyoz?

Kasa olarak ben eski tip kasalardan kullanıyorum Zalman stc 08 ve Snowman M200 ile 70 dereceyi geçmedi 3.2 GHz de. Kasayı eskilerden alıp ileride yükseltmeniz daha iyi olur. Ve R7 370 daha yüksek bir kart 7850'den. Alırken kontrol edin ekran kartını 900 TL'ye garip geldi tamiri var mı sorun. Ben alırken fazla araştırmadım kart fırınlama yapılmış. Sorun çıkardı ama tekrar fırınlama yaparak çözdüm.

Kasa olarak ben eski tip kasalardan kullanıyorum Zalman stc 08 ve Snowman M200 ile 70 dereceyi geçmedi 3.2 GHz de. Kasayı eskilerden alıp ileride yükseltmeniz daha iyi olur. Ve R7 370 daha yüksek bir kart 7850'den. Alırken kontrol edin ekran kartını 900 TL'ye garip geldi tamiri var mı sorun. Ben alırken fazla araştırmadım kart fırınlama yapılmış. Sorun çıkardı ama tekrar fırınlama yaparak çözdüm.
Hocam Ali expresten baktım. 2. El 750 ti vb. kartlar zor bu fiyata.

Yeni konular

Geri
Yukarı