HD 7850 GTA 5 FPS Düşüklüğü

Geneis

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar benim bu sıralar yaşadığım sorun şöyle, GTA 5 adlı oyuna uzun süre sonra tekrar giriş yaptım ve FPS'nin inanılmaz düşük olduğunu gördüm, neredeyse oynanamayacak kadar.

2.JPG

Daha sonra ekran kartı ve chipset sürücülerini güncelledim ve oyuna girdim tekrar eskisi gibi yükseldiğini gördüm ve ardından arkaplanda Youtube üzerinden şarkı listemi açtım.

1.JPG

Bi süre sonra şarkı değiştiğinde oyunun tekrar kasmaya başladığını gördüm.

3.JPG

Bu resimleri daha sonradan inceledim sorunun CPU'nun kullanımından dolayı olduğunu düşünüyorum. Bu sorunu nasıl çözebileceğimi bilmediğimden konu açtım. Ha birde League Of Legends oynarken oyunun ortasında ekran donuyordu oyunu alta alıp tekrar oyuna girince düzeliyordu ama alta almak baya zordu. Sistemim ise şöyle :

Anakart :970UA-DS3 Gigabyte Rev 3
Ram : 8 GB
Ekran KArtı : HD 7850 O.C
İşlemci FX 6300

Soğutmanızı temizleyin, imkanınız varsa soğutmanızı daha iyi almanızı tavsiye ederim, çünkü fx6300 çok ısınan bir işlemci ve stok fan yetmeyebiliyor.

Soğutmam gayet temiz.
13659206_1229389413740855_560862046807812732_n.jpg

Ekleme :
Orjinal başlığın "Durduk Yere FPS Düşüklüğü" olduğu bu konuda sorunun bilgisayarın hangi bileşeninde veya yazılımında olduğu bilinmediğinden bu başlığı kullandım. Fakat konumun başlığı "HD 7850 GTA 5 FPS Düşüklüğü" olarak değiştirildi. Ve 1 gün ceza verildi. Ayriyetten sorunumun sadece GTA 5'den ibaret değil. Yazımın sadece başını okuyup geçmek yerine son kısmınada gözatsaydınız farkedebilirdiniz. Ey çok bilmiş sevgili yönetici! Sorunumu şıp diye ekran kartında bulmuşsun. Çözümünüde yazıverseydin bi zahmet.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı