HD 7850 sistemde oyun oynarken bilgisayar yeniden başlıyor ve ekranda yeşil çizgiler var

somoncum

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2x8GB) DDR4 3200mhz CMW16GX4M2C3200C16
SSD veya HDD modeli
Corsair MP510 480GB
Ekran kartı
ASUS HD 7850 DİRECTCU II V2
Anakart
ASUS ROG STRIX B550-E GAMING
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Benim Armoury Crate açılma sorunları ve B550-E anakart Armoury Crate üzerinde aydınlatmayı görmüyordu. Bu forumdan aynı sorunu yaşayan birisine şöyle bir yanıt verilmiş. "Regedit'de bulunan ASUS klasörlerini sil denmiş aynısını yaptım ve tekrar Armoury Crate yükledim sorun düzeldi." verdiği bilgi işime yaradı daha sonra AI Suite 3, AIDA64 ve gelişmiş ses engelleyici gibi yan programlarını kurdum daha sonra tamam oldu çözdüm diyerek rahatladım. Arkadaşım CS:GO geliyor musun dedi tam girdim lobiye katıldım aniden bilgisayar restart attı ne olduğunu anlayamadım. ASUS ROG poss logosunda yeşil yeşil çizikler ve başlangıç onarım başladı. Dijital hata kodunda 9E hatasını gördüm RAM hatası diyordu ben de denemek için hata alacak mıyım format esnasında diye format başlattım. Format bittikten sonra hala yeşil yeşil çizgiler vardı. RAM'leri söktüm yönlerini değiştirip taktım işe yaramadı, ekran kartını söktüm tekrar yerine taktım, eski BIOS yükleyip denedim ve anakart üzerinde bulunan BIOS sıfırlama için bulunan CMOS Switch ile sıfırladım yine işe yaramadı. Sizce ne olabilir ekran kartı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 20220325_191111.jpg
    20220325_191111.jpg
    297,4 KB · Görüntüleme: 16
  • 20220325_191030.jpg
    20220325_191030.jpg
    246,4 KB · Görüntüleme: 13
  • 20220325_192222.jpg
    20220325_192222.jpg
    90,9 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Benim Armoury Crate açılma sorunları ve B550-E anakart Armoury Crate üzerinde aydınlatmayı görmüyordu. Bu forumdan aynı sorunu yaşayan birisine şöyle bir yanıt verilmiş. "Regedit'de bulunan ASUS klasörlerini sil denmiş aynısını yaptım ve tekrar Armoury Crate yükledim sorun düzeldi." verdiği bilgi işime yaradı daha sonra AI Suite 3, AIDA64 ve gelişmiş ses engelleyici gibi yan programlarını kurdum daha sonra tamam oldu çözdüm diyerek rahatladım. Arkadaşım CS:GO geliyor musun dedi tam girdim lobiye katıldım aniden bilgisayar restart attı ne olduğunu anlayamadım. ASUS ROG poss logosunda yeşil yeşil çizikler ve başlangıç onarım başladı. Dijital hata kodunda 9E hatasını gördüm RAM hatası diyordu ben de denemek için hata alacak mıyım format esnasında diye format başlattım. Format bittikten sonra hala yeşil yeşil çizgiler vardı. RAM'leri söktüm yönlerini değiştirip taktım işe yaramadı, ekran kartını söktüm tekrar yerine taktım, eski BIOS yükleyip denedim ve anakart üzerinde bulunan BIOS sıfırlama için bulunan CMOS Switch ile sıfırladım yine işe yaramadı. Sizce ne olabilir ekran kartı olabilir mi?

Ekran kartı gibi duruyor hocam.
Isıları ne durumda?

RAM'leri çıkarın tekrar takın.RAM'lerde sorun olabilir.

Bana ekran kartı arızası gibi geldi.

Bilmiyorum ama yeşil çizgiler VRAM de sorun olunca veya VRAM güç beslenmesin de sorun olunca oluyor diye biliyorum.
Teker teker denediniz mi? Yani sadece bir tanesini takın olmaz ise çıkartıp diğerini takın.

Onu denemedim deneyeceğim ama RAM'de hata olsa format attığımda crash yemesi lazımdı hiç yemedi BIOS boot bölümünde sıkıntı yaratmıyor masaüstü asıl VRAM tüketmeye veya yük binmeye başlayınca restart atıyor.

Geri
Yukarı