HD 7870 DirectCU II overclock etmek

mevsres

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Arkadaşlar AMD ekran kartına overclock yapmak basit bir işlem bir çoğunuzun bildiği üzere.

Bunun için Catalyst Contor Center'i açın, performans'a tıklayın, saat denetimleri, AMD OverDrive. Ve orada istediğiniz gibi overclock edebilirsiniz.

Benim sorum şu: Benim ekran kartım biliyorsunuz HD 7870 DirectCU II, ben bu ekran kartına ne kadar overclock edebilirim, sınırım kaç?

Normal GPU saat hızı ekran kartımın 1010 MHz,
Normal bellek saat hızım ise 1200 MHz.

Sizce kaça kadar yükseltebilirim bu değerleri?

Son düzenleyen: Moderatör:
Özel saatleri test et'in üzerine gelip ; otamatik olarak ayarlaya basıp, otamatik çıkacağı hızı görebilirsin.

Burak abi anlatmıştı bir ara. Deneyerek yapacaksın dediydi. Ama GPU saat hızında bir şey vardı şimdi tam hatırlamıyorum. Yani 1 verdiğinde bellek tipine göre 5 artıyordu yani senin ki GDDR5 olduğu için sanırım. Bunun dışında azar azar deneyeceksin. 10 arttırıp oyunda deneyeceksin yük altında stabil çalışıp çalışmadığına bakacaksın. Belli bir yerden sonra ya oyun kapanır ya bilgisayar kafayı yer yada mavi ekran verir. İşte bu durman gereken yeri gösterir.

GPU hızını 1150 MHz'ye çıkardım, ve bellek hızını ise 1300 yaptım. Sorun oluşmadı rahat oynadım, fakat bellek hızını 1380 GPU hızını ise 1200 yaptığımda bilgisayar dondu.

Sınır GPU hızı 1150 ve bellek hızı ise 1300 olmalıdır. Battlefield 3'de en üst grafiklerde 55 FPS alıyordum, overclock yapınca 62 oldu.

Medal of Honor Warfighter Limited Edition'ı Aral'dan alabilirsin. Hem beraber bir multiplayer oynamış oluruz hemde BF4 Beta için kod kazanmış olursun.

- - - Güncellendi - - -

Gayet iyi değerlere ulaşmışsın. DirectCU II farkını göstermiş açıkçası ;) GPU Tweak de kullanabilirsin OC için.
Recep Abi, DirectCU II gayet iyi. Eski kartım HD 6870 DirectCU'da iyi değerler elde ediyordum. Sapphire'da fazla yapamıyorum, ısınıyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı