HD Audio girişine hoparlör takınca anakarta takılı kulaklık ile aynı şeyi çalıyor

tuncasd29

Hectopat
Daha fazla  
Anakartımdaki kulaklık ve mikrofon girişine kulaklığımı takıyorum, ardından kasanın önündeki hoparlör jakına hoparlörümü takıyorum fakat ikisi de aynı sesi çalıyor bunları nasıl ayırabilirim?

Fotoğrafta göründüğü gibi Jack Information bölümünde hem analog hem dijital jack gözüküyor

zaaaa.png

Son düzenleme:
Realtek HD Audio'ya girip sağ üstteki aygıtın gelişmiş ayaları sekmesine tıklayın. Çıkan yerde "ön kulaklık takılıyken arka çalma aygıtının sesini kapatın" seçeneğine tıklayarak hoparlör çalışırken kulaklığın çalmamasını sağlayabilirsin (ya da tam tersi)

Realtek HD Audio'ya girip sağ üstteki aygıtın gelişmiş ayaları sekmesine tıklayın. Çıkan yerde "ön kulaklık takılıyken arka çalma aygıtının sesini kapatın" seçeneğine tıklayarak hoparlör çalışırken kulaklığın çalmamasını sağlayabilirsin (ya da tam tersi)

ASUS Realtek Audio Console kullanıyorum fakat dediğinizi yaptığımda aynı şekilde 2 cihaz da aynı anda çalıyor fakat bu sefer farklı bir girişte çalıyor.

Hocam normalde jak girişine takınca Windows'tan uyarı mesajı geliyor bu girişe ne taktınız diye, oradan hoparlör diye belirtin belki düzelir.

Taktığımda hiçbir uyarı almıyorum.

Dostum teşekkürler sonunda hallettim!
Aynen dediğin gibiymiş eyvallah.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı