Çözüldü HD Graphics 4000 ve Radeon 7600M ekran kartını aynı anda kullanmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArdaSumak

Hectopat
Arkadaşlar laptop kullanıyorum ve çoğunuz bilgisayarın patates falan git Roblox oyna diye dalga geçiceksiniz. Ama olsun ben The Forest oynuyorum arkadaşlar her şey en düşük ayarlarda çözünürlük 1366X768'de ortalama 28 FPS alıyorum ki bu bana göre akıcı ama ben ayarları ortaya alıp 21-25 FPS arası oynamayı yeğliyorum. Akıcılıkta pek bir fark olmadığı için görüntü kalitesi tatmin ediyor sadece ışıkları ve renderlama uzaklığını ortaya alıyorum gerisi düşük gene oynarken işlemcimin %50'si falan kullanılıyor. RAM ortlama 3 GB kullanıyor ama ekran kartım çok kötü olmalı ki 99'unu kullanıp bir de 82 derecelere çıkıyor ekran kartım AMD 7600M series bir de Intel HD Graphics 4000 var, sorum şu oynarken iki ekran kartını da kullanabilir miyim? Oyun oynarken AMD ekran kartının 99'unu kullanıyor ama Intel'in kartını 14-15 ikisini de yüzde 70 performansta. Kullanmanın bir yolu yok mu arkadaşlar? Teşekkür ederim.

Sistemim:
Ekran kartı: Intel HD Graphics 4000 ve AMD Radeon 7600M series.
İşlemci: Intel i53311U.
RAM: Kingston 4096MB 1600 MHz.

Çözüm
Maalesef mümkün değil. Sadece masaüstü Intel HD Graphics kullanmıyorsa onu öyle HD Graphics alabilirsiniz. 7600M'in üzerindeki yükü bir nebze de olsa alacaktır.
bende de aynı bilgisiyar özellikleri var ama ben amd 7600m in driverını bulamadım inteli kullanıyo aygıt yöneticisinde gözüküyo oyunlarda bile inteli kullanıyor win 10 kullanıyorum

dostum aynı pc özelliği bendede var ama bende amd radeon 7600m seriesin driverı yok sen nerden buldun ve benimki sadecer inteli kullanıyor oyunlarda bile çok sıkıntı bi olay
Ben bunu indirdim 7670m inkini o otomatik algıladı benimkini 7600m olarak linki de bu.

Geri
Yukarı