HD Tune Pro test sonuçları analizi

Disk hızı çok düşük. Eski bir HDD olsaydı, önemli veri bulundurmadan kullanmaya devam edin derdim. 1 aylık diskin bu halde olması facia. Muhtemelen 2. El olmalı.

Piyasada 2. elden başka 320GB HDD bulunmuyor ki zaten. Muhtemelen ya sıfır ama yıllardır bekleyerek bu hale gelmiş ya da ikinci el.

Ek olarak hala S.M.A.R.T. verilerini beklemekteyiz. :)

Piyasada 2. elden başka 320GB HDD bulunmuyor ki zaten. Muhtemelen ya sıfır ama yıllardır bekleyerek bu hale gelmiş ya da ikinci el.

Ek olarak hala S.M.A.R.T. verilerini beklemekteyiz. :)
Çok ucuz değilse eğer para verilebilecek bir HDD durumunda değil. S.M.A.R.T değerleri mükemmel olsa dahi disk kötü durumda. Çünkü bu veriler sadece gösterge niteliği taşır, muhtemel risklere karşı fikir verir ancak kesin bilgi sunmaz.

Ancak nihai olarak orta da bir sonuç var, düşük hız ve bir bad sector. Yani disk verimsiz ve potansiyel riskler taşıyor şuan. S.M.A.R.T değerleri iyi olsa dahi verimsiz. Bu haliyle de yıllarca çalışma ihtimali var. Tabi düşük performansıyla.

SMART.PNG

HDD sentinel Smart kısmı böyle.
Daha 1 aylık bir yere düşürmedim hardd diski garantisi mevcut.
Arkadaşlar değiştirme talep edim mi? Elimde 3 yıllık garanti var.
Arkadaşlar aldığım yere 1 zayıf sektör çıktı değişebilir miyiz? Dedim sistem üzerinden değişim talebi edin dedi edim mi?

Son düzenleme:
Bence iadeedin hocam.

Kargo gelirken olmuş olabilir mi bu?

Ek olarak hala s. M. A. R. T. Verilerini beklemekteyiz. :)

Smart verileri geldi.
Arkadaşlar pazartesi değisim talebini vereceğim sunu yazsam olur mu? Aldiğimda arada kasıyordu eskidir normaldir dedim ama hard diski taratinca zayif sektör cikti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı