HD Tune sarı çizgi nedir?

sefyinosti

Femtopat
1.PNG

Quick scan yaptım tam yeşil. Tam scan yapacak vaktim yok. Yok yeni HDD yok yeni SSD alın falan demeyin lütfen anladım. Sarı çizgideki olan neyin sorunu?

Son düzenleme:
Özellik Adı:Reallocation Event Count
Özellik ID:196
Tanım:Yeniden konumlandırma işlemlerinin (Bad sector'de yer alnan verinin özel rezerve edilmiş disk bölümüne -ayrı bölüme- taşınması) sayısı. Bu özelliğin ham verisi, yeniden konumlandırılmış sektörlerde yer alan verilerin ayrı bir alana taşıma gişiminin toplam sayısını gösterir. Hem başarılı hem de başarısız girişimler gösterilir.
Kritik:Evet
Bu özelliği destekleyen diskler:Samsung, Seagate, IBM (Hitachi), Fujitsu (bütün modellerde yok), Maxtor, WD (Western Digital) (bütün modellerde yok)
Garanti varsa gönderin.

Disk bozuk olan sektörleri 32 kere yeniden yapılandırmaya bozuk olarak işaretlemeye çalışmış ama başarısız olmuş yoksa reallocated sector count artardı.

Özellik Adı:Reallocation Event Count
Özellik ID:196
Tanım:Yeniden konumlandırma işlemlerinin (Bad sector'de yer alnan verinin özel rezerve edilmiş disk bölümüne -ayrı bölüme- taşınması) sayısı. Bu özelliğin ham verisi, yeniden konumlandırılmış sektörlerde yer alan verilerin ayrı bir alana taşıma gişiminin toplam sayısını gösterir. Hem başarılı hem de başarısız girişimler gösterilir.
Kritik:Evet
Bu özelliği destekleyen diskler:Samsung, Seagate, IBM (Hitachi), Fujitsu (bütün modellerde yok), Maxtor, WD (Western Digital) (bütün modellerde yok)
Garanti varsa gönderin.

Çok büyük bir sıkıntı değil yani. 30000 saat çalışılmış harddisk olduğu için garantisi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı