HD Tune sarı çizgi nedir?

Arkadaş yeni SSD HDD tavsiyesi istemediğine göre garantisi yoktur. Normal olarak kullanabilirsiniz ama diskin durumu sürekli izlemenizi tavsiye ederim. Zamanınız olunca tam tarama yaparsınız.

Diskin ölüyor anlamına geliyor. Yavaştan bir kanser başlamış.

Hocam benimki ne anlama geliyor.

Ekran Görüntüsü (50).png

Ekran Görüntüsü (51).png

Hocam bu programları açıp çekene buraya atana kadar yarım saat geçti. Konu açıldıktan 2 dk sonra yazmaya başladım. 2 GB RAM, Pentium B960 ve bu HDD var. Ne oluyor bu HDD'ye.

Hocam benimki ne anlama geliyor.

Eki Görüntüle 696567

Eki Görüntüle 696568

Hocam bu programları açıp çekene buraya atana kadar yarım saat geçti. Konu açıldıktan 2 dk sonra yazmaya başladım. 2 GB RAM, Pentium B960 ve bu HDD var. Ne oluyor bu HDD'ye.
IObit programlarını kullanmayınız.
Bozuk sektör artar, artmaması çok nadirdir ben artmadığını hiç görmedim. Seninkinin durumu daha kötü.
Bazen artmayabiliyor. Eninde sonunda artacaktır ama şimdi değildir.

Bozuk sektör artar, artmaması çok nadirdir ben artmadığını hiç görmedim. Seninkinin durumu daha kötü.
Hocam eski laptop disklerinde bazen laptop hareket ederken vb. okunamayan sektörler bozuk sayılıyor. Ayrıca orada fiziksel bir birim olduğu için ömrünü de doldurabilir yani. İlla darbeye vb. gerek yok. Örneğin 10 yıllık bir laptoptan çıkan diskte 7 tane Reallocated Sector var ama 3 yıldır arttığını görmedim. Kullanıldığı halde artmıyor yani. Gerçi son 2 aydır emekliye ayrıldı kendisi.

Hocam eski laptop disklerinde bazen laptop hareket ederken vb. okunamayan sektörler bozuk sayılıyor. Ayrıca orada fiziksel bir birim olduğu için ömrünü de doldurabilir yani. İlla darbeye vb. gerek yok. Örneğin 10 yıllık bir laptoptan çıkan diskte 7 tane reallocated sector var ama 3 yıldır arttığını görmedim. Kullanıldığı halde artmıyor yani. Gerçi son 2 aydır emekliye ayrıldı kendisi.

Benimkinde bayağı başı bela da 376 sektör çok büyük bir rakam hem de 8 yıllık HDD ömrü kaç yılda daha gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı