HD Tune test sonuçları

Broox

Femtopat
Arkadaslar, son aylarda hiss ettigim bir sorun var bazen PC cok yavas calisiyor. Mesela ana ekranda sag tik yapiyorum 5-6 saniyeye aciliyor ama sonra bir daha tiklarsam aninda aciliyor. Baslat tusuna basiyorum 6-7 saniyeye aciliyor yine,
PC ozelliklerim mesela bunu yazarken baslat kismina DxDiag yazdim 8-9 saniyeye açıldı.
GT 630 2 GB.
500 GB HDD PC'yi neredeyse 2013'de aldim o zamanin parasina gore bayağı pahaliya almistim. (2013'den beri aldigim ikinci HDD, onceki de 500 gbdı, neredeyse 5-6 ay once degistirdim. Fakat onda boyle sorunlar hiç olmuyordu yani 6-7 sene kullandim onu neredeyse 1 kez bile sorun cikarmadi. Yavaslamada fakat Avast antivirus programi indirdim orada bir seyleri kurcaladim gece, hiçbir sorun yoktu, sabah kalktim PC acilmadi)
RAM 4 GB.
Intel Pentium CPU G2020 @2.90 GHz.
64 Bit.
Win 10.
Yani mesela CS:GO'ya giriyorum acilmasi 30-40 saniyeyi buluyor veya mesela uzun bir sure girmeyeyim Google'ye bir 20-30DK, sonra girdigimda bem beyaz oluyor. Google penceresi 10-15 saniyeye aciliyor HD Tune sonuclarindan pek anlamiyorum fakat biraz gezindim forumda bence degerler normal. Fakat niye boyle calisiyor anlamiyorum.
Lutfen bir yardim edin baska Benchmark falan lazimsa atarim.

1.png

2.png

3.png

4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk bozuk olabilecek 8 sektör bulmuş. Error scan de görünmeme sebebi quick scan yapmanız. Uzun format atarsanız düzelebilir.
Windows 10 kullandığınız için bazı programların yavaş açılması kasması normal diskiniz Windows 10 için yeterli değil. Windows 8.1 deneyebilirsiniz donmalar kasmalar yavaş açılmalar büyük ihtimalle düzelir.

Disk bozuk olabilecek 8 sektör bulmuş. Error scan de görünmeme sebebi quick scan yapmanız. Uzun format atarsanız düzelebilir.
Windows 10 kullandığınız için bazı programların yavaş açılması kasması normal diskiniz Windows 10 için yeterli değil. Windows 8.1 deneyebilirsiniz donmalar kasmalar yavaş açılmalar büyük ihtimalle düzelir.

Dostum diskin boyutunun ne alakasi var kasmayla? İster 1TB olsun ister 250 GB olsun onun hizi aynidir 7200 RPM oluyor genellikle, SSD sadece bayağı hizli oluyor HDD'den. Benim 320GB Win 10 kullanan arkadaslarim var hiç birinde boyle bir sorun yok, ve format atmami mi oneriyorsunuz?

Dostum diskin boyutunun ne alakasi var kasmayla? İster 1TB olsun ister 250 GB olsun onun hizi aynidir 7200 RPM oluyor genellikle, SSD sadece bayağı hizli oluyor HDD'den. Benim 320GB Win 10 kullanan arkadaslarim var hiç birinde boyle bir sorun yok, ve format atmami mi oneriyorsunuz?
Aynı diskin ta kendisi bende var sizdeki gibi 8 tane bad sector var o yüzden böyle bendede sizdeki gibi çalışıyor disk değişmeli.

Dostum diskin boyutunun ne alakası var kasmayla? İster 1TB olsun ister 250 GB olsun onun hizi aynidir 7200 RPM oluyor genellikle, SSD sadece bayağı hizli oluyor HDD'den. Benim 320GB Win 10 kullanan arkadaslarım var hiç birinde böyle bir sorun yok, ve format atmamı mi öneriyorsunuz?
Ben diskin boyutuyla kasmanın bir alakası olduğunu söylemedim cümlemi düzgün okuyun. 1TB ile 250 GB disk arasında hız farkı vardır sanki hepsi aynı tarihte çıkmış gibi davranmayın. Format atmayı kendiniz bilirsiniz sadece size öneride bulundum yapıp yapmamak size kalmış. Bu hata zaten artarak devam etcek kasmaların, yavaşlamaların, yavaş açılmaların sebebi bu zaten.

Ben diskin boyutuyla kasmanın bir alakası olduğunu söylemedim cümlemi düzgün okuyun. 1TB ile 250 GB disk arasında hız farkı vardır sanki hepsi aynı tarihte çıkmış gibi davranmayın. Format atmayı kendiniz bilirsiniz sadece size öneride bulundum yapıp yapmamak size kalmış. Bu hata zaten artarak devam etcek kasmaların, yavaşlamaların, yavaş açılmaların sebebi bu zaten.
yeni disklerde 1tb ile gb 250gb yi birak 80gb ile 2tb'nin arasinda bile fark yok hizlari ayni

Yeni 40GB HDD varsa link atın. 14 yaşındayın var mı bir diyecegin? Yaşım küçük ama senden daha akıllı olduğum kesin. Yeni HDD ler zaten 7200RPM buna bir lafım yok zaten.

Geri
Yukarı