HD3000 sisteme hangi macOS kurulur?

İmajı yazdırdıysanız yeni oluşan EFI bölümünün içindeki EFI klasörünü silin ve bu EFI'yi atıp kuruluma geçmeyi deneyin.

Tamamdır hocam hata alırsam atarım.

Windows'a bir şey olur mu PC bozulma ihtimali falan var mı hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem Legacy ise macOS'i kurarken sorun yaşayabilirsiniz, Windows diskine ellemezseniz bir şey olmaz tabii. BIOS UEFI destekliyor muydu?

Peki Windows'u GPT-UEFI olarak mı kurdunuz? Ona göre EFI'yi düzenleyeceğim, nasıl kurduğunuzu bilmiyorsanız CMD'yi açıp diskpart yazın ve list disk yazıp diskin karşısında GPT'nin altı işaretli mi bakın.

GPT-UEFI değil.

Peki Windows'u GPT-UEFI olarak mı kurdunuz? Ona göre EFI'yi düzenleyeceğim, nasıl kurduğunuzu bilmiyorsanız CMD'yi açıp diskpart yazın ve list disk yazıp diskin karşısında GPT'nin altı işaretli mi bakın.
UEFI denemiştim olmamıştı.

1668021534822.png

@e.n.e.s hocam dediğinizi yaptım.

Tamamdır hocam, macOS'i kurmak için diski GPT yapmak gerekebilir. Bir de iki diskiniz mi var? Olmadı Windows olan diske ellemeyip diğer diski GPT yapıp kurabiliriz.

Tamamdır hocam, macOS'i kurmak için diski GPT yapmak gerekebilir. Bir de iki diskiniz mi var? Olmadı Windows olan diske ellemeyip diğer diski GPT yapıp kurabiliriz.
Tamam hocam yazın yapayım olan olayı anlatayım hocam. Windows 10 kuracaktım UEFI flash disk ile girdim BIOS ayarlarına UEFI Boot enable yaptım boot from USB dedim sonra ekrana kesik kesik çizgiler geldi PC öyle kaldı ben de kapatıp yeniden açmıştım sonra GPT kurulum yapmıştım. 🙂

Geri
Yukarı